Přejít k hlavnímu obsahu

Bojujte proti roztřepeným konečkům!

Existuje spoustu příčin roztřepených konečků a je těžké předcházet úplně všem. Poškozené a suché vlasy jsou k třepení vlasů náchylnější, ale nevyhnou se jim ani vlasy mastné nebo normální. Přečtěte si pár rad, jak se jich co nejúčinněji zbavit!

Omezte používání fénů, žehliček, kulem...

Fény na vlasy mohou vlasy poškozovat a nadměrně je vysušovat, což vede ke tvorbě roztřepených konečků. Stejně, možná ještě hůře, působí na kvalitu vlasů žehličky a kulmy, které přichází s vlasovými vlákny do přímého kontaktu. Pokud se používání těchto pomůcek přeci jen nedokážete vyhnout, snižte teploty na minimum a nikdy nezapomínejte na aplikaci spreje či mléka proti horku.

Pozor na gumičky na vlasy

Pravidelné nošení pevných gumiček může také vést k poškození vlasů a roztřepeným koncům. Neznamená to však, že bystě měla nosit vlasy neustále rozpuštěné, raději používejte spony nebo skřipce, které vlasy tolik neničí.

Pravidelně navštěvujte kadeřníka

Zastřihování konečků je nejlepším způsobem jak předcházet jejich třepení. Pravidelnou návštěvou kadeřníka dáte vlasům možnost znovu získat jejich sílu a zdravý vzhled. Zastřihování je důležité zejména po létě nebo zimě, kdy jsou vlasy vlivem extrémních teplot vysušené a konce roztřepené.

I když je příčin vzniku roztřepených konečků hned několik, pravidelnou péčí o vlasy za pomoci kvalitních produktů rozhodně nic nezkazíte. Víte-li, že jsou vaše vlasy náchylné na třepení konců, používejte šampon a kondicionér, který jim dodá výživu a přirozenou hydrataci po které touží. Suchým vlasům dopřejte novinku v podobě pečujícího mycího krému Elseve Low Shampoo od L´Oréal Paris, který v sobě spojuje účinek třech produktů: šamponu, balzámu a péče. Bílý Total Repair 5 pro poškozené, velmi suché vlasy; zlatý Extraordinary Oil pro extrémně suché vlasy nebo červený Color-Vive pro barvené vlasy.