Přejít k hlavnímu obsahu

Do kin míří český thriller Důvěrný nepřítel: Máme pro vás soutěž o lístky!

Takový film v Čechách ještě nebyl! Z příběhu, který se odehrává v luxusní vile na samotě v horách, kde kromě mladého páru bydlí i víc než podivný soused, vás zamrazí. Do kin vstoupí 30. srpna 2018 a vy můžete být u jednoho z prvních promítání. Stačí, když se zúčastníte soutěže, ve které rozdáváme 3 balíčky. V každém z nich najdete dvě volné vstupenky do Cinema City na tento snímek a voňavé produkty Rituals.

Andrej v podání Vojtěcha Dyka pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, který má za úkol finalizovat projekt inteligentní domácnosti zajišťující maximální luxus a bezpečnost pro jeho obyvatele. Spolu se svojí čerstvou manželkou a ambiciózní sochařkou Zuzanou (Gabriela Marcinková) se nastěhují do prototypu takového domu ze skla a kamene uprostřed nádherné přírody. Jejich život v domě, který se zpočátku jeví jako vysněný, se však postupně mění v noční můru.

Z komedie se stal thriller

„Podle původního námětu, který napsal Marek Epstein s L’ubomírem Slivkou, byl Důvěrný nepřítel spíše komedie, ale když jsem si to přečetl, tak mi přišlo škoda si z toho dělat legraci, já to viděl ve vážnější rovině. Prostě téma pro thriller, který z toho nakonec vznikl,“ uvádí ke vzniku filmu jeho režisér Karel Janák a prozrazuje i to, jak náročné bylo najít vhodný dům, který ve filmu hraje hlavní roli: „To byl velký oříšek, hledali jsme supermoderní dům, který by stál opravdu uprostřed samoty a působil tak ve filmu dostatečně strašidelně. Nakonec jsme točili v domě, který je v Praze uprostřed další zástavby, ten jsme „obalili“ bluescreenem a okolí samoty, které je pak vidět ve filmu, je tak iluze. Natáčení tím samozřejmě bylo složitější, protože exteriéry se točily v Tatrách a propojit ty přechody nebylo snadné.“

Kromě Vojtěcha Dyka a Gabriely Marcinkové v hlavních rolích se ve filmu objeví například Ondřej Malý, Roman Luknár, Pavel Rímský nebo Zuzana Porubjaková. Za kameru usedl zkušený Martin Šácha, kostýmní návrhy vytvořila pro film Michaela Hořejší, hudbu složil Ondřej Gregor Brzobohatý. Producentem a distributorem snímku v ČR je Bohemia Motion Pictures.

 

Více na: https://www.facebook.com/duverny.nepritel/ a www.bohemiamp.cz.