Přejít k hlavnímu obsahu

Tohle královská rodina ještě nezažila! Královna Alžběta ruší tradici a nevrátí se do Buckinghamského paláce

Info ikona
Alžběta

Královna Alžběta už nikdy nebude žít v Buckinghamském paláci. Ikonický londýnský palác zůstane centrální základnou monarchie, říká královský.

Královna Alžběta má mnoho domovů – ale je nepravděpodobné, že se někdy natrvalo vrátí do toho nejslavnějšího z nich, Buckinghamského paláce.

Očekává se, že 95letá panovnice, která sídlí na hradě Windsor dva roky od začátku pandemie COVID, se nevrátí do ikonického londýnského paláce žít, uvedl The Sunday Times 6.

Základna monarchie bez života

Mluvčí Buckinghamského paláce zprávu nekomentoval. Ale královna pokračuje v plnění různých závazků a oficiálních povinností a královský zdroj zdůrazňuje, že Buckinghamský palác zůstane ústřední základnou monarchie.

Rekontrukce, která nemá obdoby

Když pandemie v březnu 2020 vypukla pandemie, královna se přestěhovala na hrad Windsor, který se nachází asi 20 mil od Londýna. Nepočítá se, že by se od té doby vrátila, aby zůstala v Buckinghamském paláci.

V roce 2016 byl oznámen projekt rekonstrukce Buckinghamského paláce, která by měla stát 460 milionů dolarů. V té době bylo hlášeno, že královna zůstane v paláci, zatímco bude probíhat rekonstrukce.

Nový domov

Ale svět se od té doby obrátil vzhůru nohama. Po všech těch otřesech „změnila názor a nyní se cítí pohodlněji na zámku, kde žila s princem Philipem až do jeho smrti loni v dubnu ,“ uvedl The Sunday Times .

Stejně jako miliony lidí se z velké části zaměřila na videokonference. Nadále pořádá své každodenní audience u premiéra Borise Johnsona, často po telefonu – i když bojovala s COVIDem .

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.