Přejít k hlavnímu obsahu

Petr Jákl se po létech setkal se sirem Anthony Hopkinsem

Úspěšný hollywoodský producent Petr Jákl se krátce před vánočními svátky vrátil ze zámoří, kam odletěl na natáčel akčního thrilleru Locked. Čekala ho celá řada pracovních povinností a schůzek. Nejvíce se však těšil na setkání s obdivovanou hollywoodskou legendou sirem Anthony Hopkinsem.

„Byl skvělý a pamatoval si na mě z natáčení České spojky v Praze před třiadvaceti lety. Hodně jsme si povídali a pak když zjistil, že režíruju dokument o Mickey Rourkovi, tak chtěl abych ho moc pozdravoval. Obdivuje ho jako herce a ví, jak těžké je mít nějaké démony, protože i on s nimi musel kdysi bojovat,“ prozradil Jákl, o čem si s filmovou superstar povídal. Po splnění všech závazků byl však rád, že se vrací na svátky domů.

Info ikona
Jákl and Hopkins

Petr Jákl Vánoce miluje, ale na tradicích prý tolik nelpí, a tak například se zdobením stromku začínají po mnoho let už v polovině listopadu a s odklízením také nikdy nepospíchají, to se zpravidla koná až v půlce února. Miluje bramborový salát, ale protože je vegan, tak sil místo kapra dával už i květák. Co však nesmí nikdy chybět, tak to jsou perníčky. „Ty miluju nejvíc. Ale já mám rád jen tvrdý, jako kámen. Takže mi nejvíc chutnají půl roku po Vánocích,“ směje se Petr Jákl.

Info ikona
Petr Jákl s rodiči

Teď už míří celý klan Jáklovových na hory, kde stráví několik dnů společně s rodiči a rodinou sestry Aleny. Na Silvestra tradiční sešlost rozpouští a vrací se domů. „Velkých oslav Nového roku jsem si už užil až až…, takže budu pěkně doma u telky,“ říká s trochou nostalgie v hlase známý filmový producent. A s jakým přáním vstoupí do nového roku? „Abychom byli všichni více tolerantní a užívali jsme si toho, co máme a pořád jsme si na něco nestěžovali.“