Přejít k hlavnímu obsahu

Legendární Václav Neckář: S láskou svého života strávil přes 40 let v krásném vztahu

Info ikona
Václav Neckář

Láska na první pohled v případě Václava Neckáře (80) rozhodně zafungovala. Když zpěvák poprvé uviděl svou budoucí ženu, měl hned jasno, že tohle je ta pravá. Krásná primabalerína Jaroslava ho zcela učarovala, musel si však na ni chvíli počkat. Trpělivost se vyplatila a Václav strávil po boku milované ženy nádhernou půlku života. Fanynky měly smůlu, věrný zpěvák měl oči jen pro svou baletku.

Malý vzrůstem, ale velký srdcem. Takový je Václav, kterého snad nejde nemilovat. Výborný zpěvák, jehož písničky si broukáme dodnes. Skvělý herec, jenž má za sebou sice jen pár rolí, za to ve velmi úspěšných snímcích. Například film Ostře sledované vlaky získal Oscara a Skřivánci na niti si odvezli cenu z prestižního berlínského festivalu.

Do krásné primabaleríny se Václav zamiloval na první pohled

Na co sáhl, to se mu dařilo. Jeho sametový hlas dokázal pohladit, ale také zvednout fanoušky ze židlí. Kdekoliv se Neckář objevil, pálily za ním davy nejen podpisu chtivých dam a některé byly hodně neodbytné. Měly ovšem smůlu. Václava srdce bilo pouze pro jednu ženu. Tou byla krásná Jaroslava, do níž se zamiloval na první pohled. ‚‚Okamžitě jsem věděl, že už nechci hledat někoho jiného,” přiznal zpěvák webu idnes.cz, že to bylo jako blesk z čistého nebe, když poprvé spatřil svou budoucí manželku během baletního představení. 

Neckář s manželkou dokázali vyřešit všechny krize

Získat krásnou primabalerínu ale nebyla zpočátku jednoduché, Jaroslava měla angažmá v Německu. Říká se, že na to nejlepší se vyplatí počkat, a to byl také Václava případ. Věděl, že Jaruška je jeho osudová láska. I když čekání na její návrat bylo dlouhé, nenechal se okouzlit žádnou jinou a že jich bylo. Mnoho žen se snažilo uhnat vysněného idola před oltář. Tam zpěváka dostala jen jeho baletka. Své ‚‚ano” si řekli v roce 1974 a do manželství se pak narodil syn Václav. Tito dva pro sebe byli jako stvoření a Neckář mluvil o své ženě vždy jen hezky. „Byl to můj anděl strážný. Někdy to se mnou neměla jednoduché, ale vždycky jsme všechny těžkosti společně překonali. Když se mají dva lidi rádi, každá krize se vyřeší,“ vzpomínal Václav pro web zeny.iprima.cz, že samozřejmě nebylo vše jen růžové. 

Nejkratší manželství celebrit: Libor Bouček byl ženáčem pouhých pět měsíců, rekordmankou je ovšem Britney Spears

Statistiky jsou neúprosné a každé druhé manželství končí rozvodem. Nepovedené sňatky za sebou mají i známé osobnosti. Moderátor Libor Bouček (42) byl ve svazku se svou první manželkou pouhých 5 měsíců. To zpěvačce Britney Spears (41) ještě nestihl zaschnout inkoust na oddacím listě a už se rozváděla. Kdo další se unáhlil a řekl ‚‚ano” nesprávnému protějšku?
svetzeny.cz

S Jaruškou prožil půlku života

Láska, tolerance, opora a porozumění, to vše je podle Neckáře recept na šťastné a spokojené manželství. Bohužel Jaroslava měla poslední roky velmi podlomené zdraví. „Měla vážné zdravotní problémy. Po operaci srdce jí selhávaly ledviny, posledních devět let byla na dialýze,“ uvedl Václav, pro kterého bylo hrozné vidět milovanou ženu trpět v bolestech. Nakonec ji zradilo srdíčko, které v prosinci 2015 na dobro dotlouklo a pro Neckáře to byla ta největší životní rána. „Je to těžké, jsem bez ní jako bez ruky, moc mi doma schází,“ přiznal zpěvák, kterého v tu dobu drželo nad vodou koncertování, přátelé a fanoušci. S Jaruškou strávil nádherných 41 let a navždy už ji zůstane věrný, ostatně, jako tomu bylo celý život.

Václav Neckář měl v životě velké štěstí na manželku, ale i hudební a filmovou kariéru
Zdroj článku