Přejít k hlavnímu obsahu

Pozor! Čištění horkou vodou není vždy dobrý nápad

Info ikona
Pravidla úklidu

Po čem sáhnete, když chcete vyčistit podlahu? Většina z nás určitě po mopu, čistících prostředcích a horké vodě, že? Teplá voda často vůbec nedává smysl. Proč? To zjistíte v našem článku.

Lepší je umývat podlahu studenou vodou

Patříte k lidem, kteří kbelík na úklid zcela naplní horkou vodou? Děláte dvě zásadní chyby: zaprvé pro normální úklid bytu zcela stačí kbelík napůl plný s vodou a zadruhé, pro dokonalý výsledek čištění nepotřebujeme vždy horkou vodu. Naopak!

„Mnoho univerzálních čističů podlah a povrchů jsou čističe vhodné do studené vody. To znamená, že horká voda dokonce ničí jejich účinnost,“ vysvětluje Roxanna Pelka z portálu o úklidu. V mnoha případech je příliš horká voda pro dokonalý výsledek kontraproduktivní. Chcete přeci čistou podlahu? Nejlepší j tedy rychle zkontrolovat etiketu čistícího prostředku a zjistit, zda k čištění opravdu potřebujete horkou vodu.

Pravidla úklidu

1. Pouze pozitivně

Také máte ve skříni džíny, do kterých už roky plánujete zhubnout, a nesnášíte je za to, jak vám pokaždé připomenout, že se to nepovedlo? Nevadí, vyhoďte je! Podle expertky na úklid Marie Kondo si doma ponechte věci, které ve vás vyvolávají šťastné pocity. Doma tak zůstane pouze to, co vám činí radost a na negativní energii nebude prostor.

2. Všechno k sobě

Možná vám naskakuje husí kůže a říkáte si, že to není možné. Je. Marie Kondo tvrdí, že není dobré uklízet po místnostech, jak je většina z nás zvyklá, ale shromáždit stejné věci, které máme po celém bytě na jednu hromadu. Tedy knihy ke knihám, kabelky na druhou hromadu a budete překvapené, kolik množství vlastníte. Často se stává, že máme v domácnostech tak trochu „všechno všude“. Poté, co uvidíte na vlastní oči hromady věcí, budete zaručeně překvapená.

Vyzrajte na nespavost: Následující rady vám ke kvalitnímu spánku pomohou

svetzeny.cz

3. Nostalgie sem nepatří

Všichni máme ve sklepě nebo hluboko ve skříni schovanou krabici, ve které máme věci „na památku“ od lidí, kteří už tu nejsou. Nenechávejte věci bez užití a vystavte je na povrch. Pokud vám nebudou dělat radost nebo nebudou užitečné, poděkujte za ně, vyfoťte si je na památku a zbavte se jich. Podle Marie si máme milované osoby připomínat jídlem, které měl dotyčný rád, filmem, písní, ale ne předmětem.

4. Štosy papírů k ničemu

Schováváme po šuplících smlouvy, faktury a letáčky, které ani nepotřebujeme. Projděte dokumenty a zjistíme, že většinu můžete vyhodit. Důležité smlouvy najdeme v internet bankách, můžeme si dokumenty oskenovat a uložit v počítači. Věci, které je potřeba vyřešit si dejte na místo, kde budou stále na očích, abyste nezapomněli.

5. Věci skladujte podle velikosti

Nakupte průhledné boxy a ukládejte věci podle velikosti. Tedy velké k velkému, malé k malému. Budete tak mít lepší přehled o tom, co je kde uložené.

6. Skládat oblečení za sebe

Komínky z triček, z kalhot, z oblečení „na doma“, to bylo dětství každého z nás. Marie Kono radí, že je lepší skládat oblečení speciálním způsobem za sebe, nikoli na sebe. Do skříně se toho více vejde a budete mít větší přehled o složení vašeho šatníku.

7. V kuchyni mějte věci, které používáte

Pokud máte na lince toustovač a používáte ho jednou za týden, ukliďte ho. Věci, které používáte si dejte na místo, kam na ně dobře dosáhnete a budete je mít hned po ruce. Naopak spotřebiče a náčiní, které nepoužíváte, můžete uklidit, prodat nebo někomu věnovat.

8. Každá věc má své místo

Pokud budete mít vše roztřízené a bude mít každá vše své určené místo, bude pro vás jednodušší po použití věc vrátit a zamezíte tak tvoření nového nepořádku. Uklízení nastoluje rovnováhu. V hlavě i domácnosti.

Trendy v milostném životě pro rok 2021? Sexuální mindfulness, sex po videochatu, orgasmus pro oba partnery

svetzeny.cz