Přejít k hlavnímu obsahu

Pro dobrou náladu i lepší sex: Těchto 5 barev byste měli mít doma

Mít vyladěný byt je základním předpokladem pro to, abyste se v něm cítili dobře. Kromě materiálů, které vyvažují energie, je ale důležité si pohrát i s barevnými detaily. Jejich správná voba a kombinace k dobrému pocitu přidají ještě bezpečí, klid, dobrou náladu, kvalitní spánek nebo bystřejší smysly.

Podle vědců vysílají barvy do éteru vibrace, které ovlivňují naše nálady. A přestože toto působení do jisté míry souvisí s tím, jestli jsme extroverti nebo introverti, existuje paleta, která je pro všechny z nás univerzální. U 83 % lidí bylo zjištěno, že se na nich pozitivně podepisuje červená, žlutá, zelená, modrá a fialová. Nemusíte přitom hned namalovat každou stěnu jinou barvou. Kolikrát stačí malé detaily v podobě sošek, polštářů, barevných talířů nebo třeba prostírání. 

Červená rozpoutá vášeň ve vaší ložnici

Červená je barva vášně. A kde jinde ji využít lépe než v ložnici? Pořiďte si povlečení a napumpujte do sebe sexuální energii a sílu. Je dokázáno, že podporuje sexuální fantazie. Navíc působí povzbudivě na plíce, látkovou výměnu, narušený krevní oběh, nízký tla k a podporuje tvorbu červených krvinek. 

Super nálada? Jděte do žluté 

Žlutá barva pozitivně ovlivňuje nervový systém. Umí navíc přispět k pozitivnímu vnímání světa, přináší radost ze života a veselost, naopak si poradí s nechutí do práce, podzimními frustracemi a podobně. Nenahraditelné místo má v pracovně. 

furniture

 

 

Na nervy je modrá

Modrá barva působí na uvolnění nervů, při neklidu, strachu, překrvení, nespavosti. Je to harmonizující barva při psychicky náročnějším období. Modrý element by se měl obejvit v místnosti, kde trávíte rádi relaxujete. Například v obývacím pokoji. 

Fialová a zelená otevírají mysl

Nejintenzivnější sílu vyzařování má fialová barva. Ovlivňuje oblast očí a má pozitivní vliv na nervovou soustavu. Při pohledu na ní se zaktivuje činnost mozku, líp se nám přemýšlí a medituje. Poud řešíte jakékoli trable, ať už rodinné nebo partnerské, přidejte i hodně zelených listnaných květin v různorodých odstínech. Tak si srovnáte myšlenky.

Co se ještě hodí vědět

Chladnější barvy (zelená, modrá) „ochladí“ teplé místnosti orientované na jih a jihozápad. Interiér také opticky rozšíří, přitom nechají vyniknout nábytek a doplňky. Teplejší barvy (červená, oranžová, žlutá) jsou ideální na severní straně. Interiér opticky zmenšují, ale přitom oživují. Syté a tmavé odstíny zužují místnost a dodají punc elegance a luxusu. Bílá a další světlé odstíny prostor dokáží opticky zvětšit a rozšířit.

Nebojte se ovšem kombinovat, díky většímu kontrastu se stane váš domov ještě přitažlivější. Pokud byste přivítali odbornou pomoc, nejvíc inspirace, rad, tipů a vychytávek bude možné načerpat na veletrzích FOR DECOR & HOME a FOR INTERIOR, které se konají na podzim na výstavišti PVA EXPO PRAHA.