Přejít k hlavnímu obsahu

Letošní advent bez stresu? S Velkým vánočním průvodcem Regionální potraviny se vám to konečně poštěstí!

Info ikona
Vánoční tipy s Regionální potravinou

Vánoční čas je pro mnohé z nás obdobím shonu a stresu, v němž se snažíme stihnout všechny úkony včas a přichystat pro naše nejbližší krásné svátky se vším všudy. Toho si všímá soutěž Regionální potravina, která se letos rozhodla ulehčit nám vánoční trápení a připravila unikátní projekt – Velkého vánočního průvodce. V šesti předvánočních týdnech zde návštěvníci naleznou velkou porci inspirace na vánoční recepty, výzdobu či dárky. Vše je přehledně rozděleno po týdnech s přiloženým úkolníčkem, abyste měli jistotu, že jste na nic nezapomněli. Vychutnejte si adventní období v klidu a pohodě s Regionální potravinou!

 

Inspirace z kuchyně

Každý týden od 11. listopadu až do Štědrého dne najdete na stránce Velkého vánočního průvodce s Regionální potravinou originální recept, který se hodí do zvoleného období. Začínáme svatomartinským hodováním a pokračujeme teplým hrncem plným kořenové zeleniny a masa. Začátkem prosince už startujeme s pečením vánočního cukroví – zařadili jsme pro vás recepty na tradiční peciválky a sádlovky. Jemné cukroví znaly již naše babičky a opravdu lahodné je, pokud do něj zařadíte lokální ingredience, u kterých si můžete být jisti vysokou kvalitou a poctivým zpracováním. K vánočnímu období jistě patří i horký nápoj – připravte si vynikající medovinu s ovocem, která krásně zahřeje na těle i duši. A jako finále najdete na stránkách recept na krémovou rybí polévku s krutony – majstrštyk každého kuchaře. Přejeme dobrou chuť!

Info ikona
Regionální potravina

Inspirace z domova

K adventu neodmyslitelně patří výzdoba. Každoročně oblékáme naše příbytky do světýlek a zdobíme v duchu sváteční atmosféry. Ve Velkém vánočním průvodci najdete rozmanitou škálu inspirací na dárky, pečení i výzdobu domova. Provoňte domov pomocí potpourri, což je originální alternativy k české purpuře. Průvodce nabízí i spoustu praktických šablon a taháků, které vám usnadní vánoční přípravy. Stáhněte si šablonu na vánoční přání či dárkový poukaz. Vhod přijde také návod na pečení bez váhy, díky kterému bude příprava vánočního cukroví hračka.

Info ikona
Regionální potravina

Hlavně na nic nezapomenout!

Poslední důležitou součástí, která dotváří každý týden Velkého vánočního průvodce, je praktický úkolníček. Zde najdete rozmanité rady a tipy, na co každý týden nezapomenout, abyste do Vánoc stihli všechno v klidu a pohodě. Spousta položek je přehledně rozplánována do šesti týdnů, které končí Štědrým dnem. Postupujte podle našeho časového plánu a vychutnejte si vánoční atmosféru naplno. Víc inspirace objevíte na webu Regionální potravina.

Info ikona
Vánoční tipy s Regionální potravinou

O ocenění Regionální potravina

Soutěž Regionální potravina každoročně oceňuje ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky napříč regiony. U produktů opatřených zelenomodrým logem si tak můžete být jisti, že jde o výrobky od lokálních výrobců, kteří dbají na regionální suroviny a poctivé zpracování. Spotřebitelé si mohou vybírat z více než 500 výrobků od více než 350 výrobců. Více informací naleznete na webových stránkách Regionální potraviny.

Info ikona
Regionální potravina