Přejít k hlavnímu obsahu

Vitální jóga

Častou příčinou nadváhy, ale i psychické rozladěnosti (což spolu úzce souvisí) je hormonální nevyváženost, která v různých obdobích života postihuje zejména ženy.

Snažit se o hormonální harmonii musíme soustavně – problémům je vždy lepší předcházet než je řešit, i když i zde platí, že radši pozdě než později. Důležitou roli hraje zejména vyvážená strava, ale samozřejmě především celková péče o tělo i duši. Vhodnou pohybovou aktivitou, která prospívá psychicky i fyzicky, je tzv. vitální jóga. Její propagátor a zakladatel sítě Energy Studií Václav Krejčík vysvětluje, že jde o propojení klidnějšího stylu jógy (hathajógy) s dynamickými sekvencemi. „Vitální jóga je vhodná pro všechny ženy ve všech etapách života. Vyladí hormony, podpoří látkovou výměnu a pomůže zlepšit kondici,“ upřesňuje a dodává, že důležitou roli v tomto procesu hraje také dech, který podvědomě vstupuje praktikujícímu do ovládání všech vnitřních procesů. Více informací najdete na www.energystudio.cz a www.jogadnes.cz.

knizka_obalkaZlepšit si psychickou i fyzickou kondici a najít vnitřní klid a pocit spokojenosti pomůže také nová knížka Václava Krejčíka: Powerjóga, nová cesta (vydala Grada).

Foto: www.energystudio.cz (1), Grada (1)