Přejít k hlavnímu obsahu

Horoskop na květen: Čeká vás období zvratů a silných emocí

Info ikona
Horoskop

Letošní květen v sezóně Býka bude plný zvratů a emocí, protože sezóna zatmění nekončí. První zatmění Měsíce v roce 2023 totiž nastane 5. května a ovlivní vaše emoce i vnímání světa kolem vás. Merkur, planeta komunikace a myšlení, bude stále retrográdní, což může způsobit nejrůznější nedorozumění. Květen bude tradičně obdobím lásky, kdy letos může přinést hlubší úroveň vztahů.

Horoskop: V těchto znameních se rodí nejlepší manželé. Patří mezi ně i váš muž?

svetzeny.cz

Květen začíná v sezóně Býka

Květen bude nabité období duchovního růstu a vzrušujících nových začátků. Můžete se těšit na inspiraci a motivaci, která vás povzbudí k osobnímu rozvoji a hledání hlubšího smyslu života. Budete mít tendenci hledat nové způsoby, jak se spojit se svým vnitřním já, a objevovat své skryté potenciály. Sezóna Býka, která začíná v květnu, klade důraz na fyzické potěšení. Nastane ideální čas na to, abyste se více zaměřili na své zdraví a kondici a udělali něco pro své tělo. Zacvičte si, zaběhejte si nebo jen relaxujte v přírodě. Znamení Býka je také spojeno s financemi a materiálním zabezpečením, takže bude dobré období pro vytvoření finančního plánu.

Období lásky

Květen je tradičně obdobím lásky a může přinést romantiku a vášeň do vašich vztahů. Planeta lásky, Venuše, bude v harmonickém aspektu s ostatními planetami. Můžete se těšit na nečekané romantické zážitky a smyslnost, které mohou posunout vztah s vaším partnerem na hlubší úroveň. Pokud jste sami, můžete se těšit na nová setkání a romantické příležitosti. Kvůli retrográdnímu Merkuru je však důležité dávat si pozor na komunikaci a nejít na věci příliš rychle. Důležité je komunikovat otevřeně, upřímně a s empatií, abyste předešli zbytečným nedorozuměním.

Tarotskop na květen: Štíři budou pod šťastnou hvězdou, Blížence budou trápit emoce. Zjistěte, co čeká právě vás

svetzeny.cz

Čekají vás náročné situace a zmatky

Květen také přinese několik výzev a náročných situací. Retrográdní Merkur může způsobit zmatky nejen v komunikaci, ale i v myšlení, co může vést k různým nepříjemným situacím. Můžete se také setkat s problémy v komunikaci s ostatními, což může vyvolat napětí nebo konflikty. Buďte trpěliví a vyhýbejte se rychlým závěrům, protože vaše myšlení nemusí být úplně jasné. Zatmění Měsíce také může přinést pocit emocionálního zmatku a nestability. Možná se budete cítit citlivější a váš emocionální stav může být nevyvážený. Snažte se být v harmonickém prostředí a dávejte si pozor na impulsivní reakce nebo rozhodnutí na základě svých silných emocí.

Období nových začátků

I přes výzvy, které květen přinese, může být také obdobím pozitivních změn a nových začátků. Je dost možné, že se vám naskytnou příležitosti, které vám umožní rozvoj v různých aspektech života. Můžete objevit nové zájmy nebo se zapojit do nových projektů, které vám přinesou radost a pocit naplnění. Energie Býka vám také připomene, že je důležité se starat o své tělo a duši, a hledat rovnováhu mezi prací a odpočinkem. Soustřeďte se na své záliby a udržujte se v dobré fyzické kondici. Můžete se také hlouběji zaměřit na svou vnitřní cestu, k čemuž vám může pomoci pobyt v přírodě, jóga nebo meditace. Tyto aktivity vám pomohou rozvíjet vaši duchovní stránku, prohloubit vaše vnitřní poznání a nalézt rovnováhu mezi tělem, myslí a duší.

Zdroj článku