Přejít k hlavnímu obsahu

Klokart pomáhá dětem v čele s Vlastinou Kounickou Svátkovou

Pro projekt Klokart, který organizuje Fond ohrožených dětí, již po několikáté navrhují české osobnosti módní kolekci. Tentokrát se tohoto úkolu zhostila inspirativní herečka Vlastina Kounická Svátková. Jak vnímá projekt ona sama, jak se zapojit a vše další, se dozvíte v našem článku.

Charitativní projekt Fondu ohrožených dětí, ve kterém známé osobnosti navrhují motivy na oblečení a další produkty a výtěžek z prodeje (50 % až 80 % prodejní ceny) jde na podporu Klokánků, zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Klokánků je v ČR aktuálně 15 a v péči mají více než 200 týraných, zneužívaných, zanedbávaných, opuštěných, nebo jinak sociálně znevýhodněných dětí. Za 20 let působení pomohly už více než 9000 dětem. Pro rok 2020 chybí 30 % nákladů na provoz těchto zařízení.

Móda, která pomáhá

Pokud hledáte výjimečný kousek do svého šatníku nebo dárek s přidanou hodnotou, jsou mikiny a trička z kolekce Klokart to pravé! Nová módní kolekce nese název Prostor pro duši, je vyrobena z kvalitních materiálů a obsahuje produkty, které budete s oblibou nosit a s důvěrou nakupovat.

Domov je to, co nedokážete popsat ani tisíci slovy, ale srdce jej pozná v jedné vteřině

Info ikona

Přečtěte si rozhovor s ambasadorkou projektu:

Myslíte si, že pobyt dětí v Klokánku zformuje jejich chování k ostatním tak i k sobě?

Když jsem se tam byla osobně podívat, viděla jsem šťastné děti. Děti neumím předstírat štěstí ani spokojenost. Překvapila mě jejich samostatnost a vzájemnost. Jakoby tam byly jeden pro druhého, silná pouta, které tolik potřebují, pocit, že někam patří. Bylo to zvláštní z povzdálí pozorovat, jak je na jednu stranu smutné, že jsou tady děti bez rodičů, na druhou stranu ale vypadaly spokojené.

Co pro Vás znamená, prostor a co duše?

Prostor pro sebe je důležitý. Umět a moct se na chvíli, ideálně denně, zastavit, přestat se soustředit na problémy, povinnosti, minulost, budoucnost a jen být. Když si člověk takový prostor dopřeje, opečovává svou duši. Své nitro. Sebelásku.

Umíte si představit, že byste byla teta v Klokánku?

Podle mě je to velmi náročná profese. Být tam pro děti, dám ji tolik potřebný pocit rodiny, bezpečí, domova. Kdybych neměla vlastní děti, tak si to umím představit. A stejně tak si umím představit postarat se o dítě v nouzi u sebe doma.

Dává Vám smysl projekt Klokart?

Obrovský. Sehnat peníze na to, aby mohly Klokánky fungovat? Absolutně. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby Klokánky byly mnohem víc podporovány státem. Ale tady každý dělá maximum, co může.

Jak projekt podpořit?

Na webových stránkách Klokart si můžete vybrat a zakoupit trička nebo mikinu s nápisem PROSTOR PRO DUŠI. Prohlédnout si rovněž můžete i minulé kolekce. 

Info ikona