Přejít k hlavnímu obsahu

Mastná, suchá nebo smíšená?

Při výběru nejvhodnější kosmetiky je prvním krokem diagnostika pleti. Ta zjistí nejenom jaký máte typ pleti, ale také co jí chybí, zda je dostatečně hydratovaná, nebo dokonce jakou má elasticitu.

Jste si jisté, že kupujete pro svou pleť tu nejvhodnější kosmetiku nebo se necháte ovlivnit trendy a vybíráte spíše podle obalu? Nebude pro vás jistě překvapením, že by každá žena měla znát svůj typ pleti a podle toho vybírat ideální kosmetiku. Jen tak je možné dosáhnout krásné a zdravé pleti. Základní typ pokožky je dán geneticky, nicméně ho ovlivňuje spousta faktorů jako je životní prostředí, strava, stres a další.

Mastná pleť
Charakterizují ji rozšířené póry a lesklý vzhled. Jejím velkým přínosem je odolnost a pozdější tvorba vrásek. Vyžaduje ovšem pravidelné čištění, ideálně dvakrát denně. Ale pozor, nic se nemá přehánět. Pokud budete mastnou pleť čistit příliš často, budou mazové žlázy vytvářet o to více mazu. Na pleti se často vytváří akné, černé tečky a různé vyrážky. Mastná pleť potřebuje speciální péči- nemůžete ji vysušovat, ale ani "mastit". Vyhněte se tedy přírodním olejům, ale i přípravkům s alkoholem. 

Suchá pleť
Trpí nedostatkem hydratace a sníženou tvorbou kožního mazu. Začíná rychleji stárnou a je méně odolná vůči vlivům z okolí. Suché pleti neprospívá pobyt v klimatizovaných prostorách, přetopených místnostech, nadměrné koupání nebo sprchování a špatná životospráva. Paradoxem je, že voda pleť vysušuje. Z pokožky se totiž rychle vypaří a zanechá ji sušší než byla. Vyzkoušejte oleje a přírodní přípravky. Nezapomeňte hydratovat vaši pleť i zevnitř. 

Smíšená pleť
Tu má nejvíce z nás. Znamená to, že mastná část je v oblasti T- zóny ( brada, nos a čelo) a zbytek obličeje se jeví jako suchá nebo normální pleť. Důležité je vědět, že každá část vašeho obličeje potřebuje speciální péči. Ideálním přípravkem je tedy lehký krém, s nízkým obsahem oleje a v kablece by vám nikdy neměly chybět odmašťující ubrousky. 

DIAGNOSTIKA NA PRVNÍM MÍSTĚ

Než začnete vybírat produkty, zastavte se v prodejnách francouzské značky Yves Rocher, kde si můžete zdarma bez objednání vyzkoušet přístrojovou diagnostiku pleti. Není třeba se odličovat, diagnostika se provádí na malé části obličeje a díky speciálnímu přístroji se během pár minut dozvíte výsledky. Na jejich základě vám pomůže kosmetická poradkyně vybrat vhodnou péči a produkty. Pokud nestíháte navštívit kamennou prodejnu, můžete si udělat diagnostiku pleti i z pohodlí domova. 

2 slides, created on 10/Mar/2020 - 12:30:14