Přejít k hlavnímu obsahu

Na co nezapomínat při pojišťování svých dětí? Poradíme vám!

Info ikona
Pojištění

Pojištění na dovolených už je pro nás téměř automatické. Neměli bychom ale zapomínat na naše milé ratolesti, které hýří energií a malér na ně číhá na každém kroku. V případě úrazu si snad každý rodič přeje být svému dítěti nablízku a věnovat mu 100 % péči. Pracovní náplň je ovšem náročná a ne každý si může dovolit ze dne na den vzít si například neplacené volno. Vhodným řešením, jak se vyvarovat nepříjemné situaci, je sjednat vašemu dítěti pojištění.

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a ačkoliv věnujeme našim dětem plnou péči, zraněním se někdy jednoduše vyhnout nedá. Nečekaná situace ovšem neovlivní život pouze dítěte, ale i celé rodiny, jelikož jeden z rodičů většinou zůstává doma a pečuje o maroda. Prvních devět dnů sice dostanete jako rodič 60 % příjmu, poté už ale nárok na žádnou finanční kompenzaci nemáte, a to může pro mnoho rodin znamenat problém. Ztráta jednoho celého příjmu je rozhodně znát v každém rodinném rozpočtu.

Jak své děti nejlépe připravit do školy nebo školky?

svetzeny.cz

Nečekaná situace nepřekvapí připravené

Vhodně zvolené pojištění může být vysvobozením. Ať už platíte hypotéku, splácíte úvěr nebo vás čekají platby za náročnou léčbu vašeho dítěte – pojištění vám může vytrhnout trn z paty. Umožní rodičům zůstat s dítětem doma, pomůže dorovnat výpadky příjmu a poskytne i další finanční prostředky, které mohou léčbu a péči o dítě výrazně zlepšit. Z pojistného plnění navíc mohou být hrazeny třeba i pobyty ve špičkovém rehabilitačním zařízení či služby profesionálního domácího ošetřovatele. Díky dobrému pojištění se tak s úrazem či nemocní rodina vyrovná snáz a bude moci věnovat více času na péči o dítě.

Zvolte pojištění s rozmyslem a nechte si poradit

Uvažujete-li o dětském životním pojištění, zaměřte se nejen na úrazové pojištění, ale i na pojištění pro případ nemoci. Trojici základních rizik by pak mělo vždy doplnit pojištění pro případ ztráty soběstačnosti. Důkladně zvažte také výši pojistných částek. Ty je potřeba zvolit na základě vaší konkrétní životní situace. Důležité je zohlednit nejen příjmy, které vaše rodina má a které mohou být ohroženy výpadkem, ale také veškeré závazky, které musíte měsíčně hradit – například spotřebitelské úvěry, hypotéky apod. Pro sjednání pojištění určitě doporučuji navštívit zkušeného poradce. Ten dokáže s výběrem pojištění a správným nastavením pojistných částek pomoci a na základě celkové životní situaci vaší rodiny doporučí optimální pojistné krytí.

RADY PRO VŠECHNY PŘÍPADY:

- Slyšeli jste o aplikaci Záchranka, která je napojena na systémy záchranné služby ČR? Její nouzové tlačítko funguje jako zrychlená volba. Více na zachrankaapp.cz.

- Zvažte také úrazové pojištění pro dítě. Jedno takové nabízí Generali Česká pojišťovna. A díky službě dopředná likvidace lze pojistné plnění dostat už po předložení první lékařské zprávy.