Přejít k hlavnímu obsahu

Jana Holcová pro Svět ženy: Umí masáž srdce a dýchání z úst do úst?

Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se v dubnovém čísle časopisu Svět ženy rozpovídala nejen o své roli, ale i o divadle a své dceři Emě.

Hrajete šéfku záchranky. Máte sama zkušenost s poskytováním první pomoci? Dbá se na to, aby seriálové scény vypadaly věrohodně?
 

To je trošku problém, protože jsem žádným kurzem před natáčením neprošla. Na místě je vždycky někdo z odborníků, kdo nám říká, jak by to mělo být a co by se mělo dělat. Ale vzhledem k tomu, že je práce na seriálu velmi rychlá, není moc času zabývat se tím, jestli správně provádíte třeba resuscitaci. Musí se natočit i šestnáct obrazů denně a nikdo se nestíhá zabývat tím, jak provést dýchání nebo masáž srdce. Jsem zvyklá dělat věci pořádně, takže z obrazů, kde jsou záchranářské akce, bývám dost nervózní, protože vím, že bych potřebovala více času. Napadlo mě, jestli se nemám s někým domluvit, aby mě soukromě a v klidu naučil základní věcí, které se v seriálu často opakují a dělají. Je trapné, když to v televizi vypadá nevěrohodně.

 

Více z rozhovoru a spoustu dalších zajímavých článku, které vás nadchnout, potěší a inspirují najdete v dubnovém čísle Světa ženy. Časopis si rovněž můžete předplatit a každý měsíc vám přijde rovnou do schránky!