Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat správnou barvu povlečení

Toužíte po moderní ložnici? Pak byste určitě neměli podcenit výběr povlečení. Obyčejně se mluví hlavně o jeho materiálu, ale ani barvu není dobré nechat náhodě. My si poradíme, podle čeho ji vybírat.

První, co vás napadne, je zřejmě hledat inspiraci na barvu povlečení na internetu. Internet je skutečně plný fotografií nádherných ložnic a postelí, takže rady se vám dostane. Pomoci vám ale můžou i barevné palety, které zobrazují vzájemně spolu ladící barvy. Mějte však na paměti, že stačí maličko odlišný odstín a výsledný efekt se už nemusí dostavit.

prosteradla-2

Jednobarevné nebo vzorované?

Jednobarevné bavlněné povlečení je elegantní a jednoduché, dodá pokoji styl hotelu. Nesmíte u něj však zapomenout na doplňky. Jednolitou barvu je potřeba „roztříštit“ aspoň barevnými polštářky, dekou apod. Nebude pak vypadat tak nudně.

U vzorovaných lůžkovin byste měli barvu vybírat podle podkladu, který by měl ladit se zbytkem místnosti. Vzor záleží jen na vašem vkusu – moderní jsou například květiny, klasiku představují proužky. Velmi oblíbené je také ložní prádlo s černobílým dezénem.

Záleží i na materiálu

Zřejmě si dokážete představit, že modré krepové povlečení vypadá trochu jinak než modré saténové povlečení. Lesklé materiály vypadají formálněji než bavlna a jiné matné možnosti. Tkaniny s leskem umí rozjasnit tmavou ložnici a vytvoří okouzlující atmosféru. Například samet je dost luxusní, ale v tmavém pokoji absorbuje světlo, takže je spíš nevhodný. Dbejte na to, že barvy hodně ovlivňují světlo. Obecně platí, že do tmavých pokojů byste měli vybírat světlejší povlečení.

Vytáhněte barvu z povlečení

Velmi zajímavě vypadá, když ze vzorovaného povlečení zvýrazníte jednu barvu, použijete ji například na povlaky polštářků, závěsy nebo lampičky. Samozřejmě je to trochu nepraktické s tím, jak povlečení střídáte, ale za zkoušku to stojí.

Jdete to vyzkoušet? Jednobarevné i vzorované české povlečení za výhodné ceny seženete na RodinneBaleni.cz.

prosteradla-3