Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zhubnout: Zázračný elixír na hubnutí ve spánku vám pomůže s bojem proti tuku na břiše

Info ikona
hubnutí

Co sníst nebo vypít, abychom během noci účinně spalovali tuky, nebo alespoň je zbytečně neukládali? Pokusili jsme se zjistit, jaká jídla nebo nápoje by mohly působit jako „zázračné“ a pomoci nám během spánku v noci v těle co nejvíce uklidit.

Zelenožlutý mix: Uklidní žaludek i duši a připraví na očistý spánek

Máta, citron: mátový čaj nebo nápoje s citronovou šťávou, samozřejmě bez cukru a kalorií, mají dvě výhody. Vůně máty údajně snižuje chuť k jídlu, uklidňuje a podporuje zažívání, tím, že zvyšuje produkci žaludečních šťáv. Citron jemně očišťuje trávení a také pomůže zbavit se tělo o něco více toxinů, než by se stalo za normálních okolností.

Takže právě citronová voda nebo mátový čaj můžeme považovat za příjemný noční spalovač tuku, který nás ale jenom podpoří v hubnutí. Důležité je, když před spaním dodržíme několik pravidel. Výrazně tím stoupne naděje na úspěch těchto dvou zázračných nápojů. 

Bez energie: Těchto 5 potravin ve vás vyvolá únavu

Vítejte v nebezpečném dobrodružství, kde odhalíme temnou stranu potravin! Připravte se na pátrání po těch nejotravnějších pokrmech, které nás přivádějí do stavu nepřekonatelné únavy. Ano, četli jste správně jste - existují jídla, která nás připravují o energii. Představujeme vám seznam potravin, které byste měli zahrnout do svého "Seznamu podezřelých"!
svetzeny.cz

Nejlepším spalovačem tuku je totiž sám spánek

Projdeme-li v kvalitním spánku všemi potřebnými fázemi, tělo má možnost si odpočinout, hormony se vyplaví právě ty, které mají pro to, abychom hned ráno začaly spíše spalovat tuky, než bažit po cukrech. Možná znáte ten pocit, že když jste zoufale nevyspalí, většinou ráno toužíte po cukru a nezdravé snídani, kávě, nejlépe velmi oslazené.

Jste-li dobře vyspalí, máte buď zdravé chutě na snídani, nebo se snídaní nechcete ani příliš spěchat.

A v této fázi je výborné se hýbat, jít se projít, zaběhat, zacvičit si. Hned po ránu, pokud se ještě nenajíme, dobře spalujeme právě tuky.

Dá se tedy říct, že spalování tuků v noci podpoří i cokoliv, co podporuje zdravý spánek, například meduňka, kozlík nebo z potravinových doplňků hořčík. Tedy třeba i banánové smoothie před spaním, které je doslova nabité hořčíkem. 

Den matek 2023: Nejlepší dárky, které potěší každou ženu. Zkuste kosmetiku z Bali, nebo české kabelky

S blížícím se Dnem matek, který slavíme 14. května 2023, se mnoho lidí rozhoduje hledat ten nejlepší dárek, kterým by mohli svým milovaným maminkám vyjádřit svou lásku a ocenění. V naší galerii představujeme širokou škálu originálních dárků, které jistě potěší každou maminku bez ohledu na její zájmy a preference.
svetzeny.cz

Co udělat před dobrým spánkem, který spaluje tuky?

Jezte jen bílkoviny, zeleninu, méně sladké ovoce, vlákninu a zkuste se maximálně vyhnout sacharidům nebo jednoduchým cukrům. Vylaďte si jídelníček tak, abyste po večerech neměli chutě. Pokud se to podaří, můžete večeře doladit tak, aby tělo spíše trávilo bílkoviny, vlákninu a minimum rychlých cukrů z cukrů jednoduchých i sacharidů. Určitě se pak ráno probudíte s pocitem příjemného vyspání, prázdného žaludku a s dobrou náladou.

Když se na noc nacpeme sušenkami, pečivem nebo těstovinami, tělo má více práce a navíc pro tuto práci používá spíše tu rychlou energii ze snědené večeře. A k odbourávání tuků vůbec nedojde.

Když pak celý proces posílíte ještě třeba vodou s citronem nebo mátovým čajem, máte vyhráno.

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku