Přejít k hlavnímu obsahu

Seriáloví Přátelé se vrací: Stanice HBO chystá speciální díl

Info ikona
Přátelé

Oblíbený seriál Přátelé se vrátí na obrazovky v podobě speciálního prémiového dílu. Znovu se shledají všechny hlavní hvězdy seriálu. Avšak nečekejte, že se bude jednat o pokračování seriálu či odtajnění toho, jak si jednotlivé seriálové postavy žijí po tolika letech. Nový díl má úplně jiný koncept.

Seriál Přátelé

Americký sitcom patří mezi jedny z nejúspěšnějších seriálů, které kdy byly natočeny. Vypráví o skupině přátel, kteří žijí v New Yorku, zábavnou formou podává jejich každodenní starosti i radosti. Seriál vznikl v roce 1994 a byl vysílán ve více než 100 zemích světa. Sitcom obdržel za 10 let natáčení 152 nominací a získal řadu ocenění, například Zlatý Glóbus, sedm cen Emmy či dvě filmové ceny SAG. Jeho poslední epizodu sledovalo v USA rekordní množství diváků – více než 51 milionů lidí. Nyní stanice HBO chystá speciální díl, který bude dostupný v rámci nově připravovaného prémiového členství.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Termín natáčení musel být posunut

Původně se mělo začít natáčet již v srpnu 2020, ale kvůli pandemii byl termín posunut. Je to i z důvodu, že během natáčení bude přítomné i živé publikum, tvůrci nechtěli riskovat, že se někdo nakazí ve studiu plném lidí. Jennifer Aniston odložení natáčení uvítala: „Víte co? Tohle nám dalo více času na to, abychom to udělali ještě více poutavé a zábavnější. Rozhodla jsem se vidět sklenici poloplnou namísto poloprázdné, když jsem se o odložení dozvěděla.“ S natáčením by se mělo začít na počátku letošního dubna v Los Angeles, ale zatím tyto zvěsti nepotvrdila televizní stanice HBO. Ani není známo datum, kdy se prémiový díl objeví na televizních obrazovkách.

Účast potvrdily všechny hvězdy seriálu

Skvělou zprávou je, že se natáčení zúčastní všechny hvězdy seriálu, tj. Jennifer Aniston (Rachel), Courteney Cox (Monica), Lisa Kudrow (Phoebe), Matt LeBlanc (Joey), Matthew Perry (Chandler), David Schwimmer (Ross). A tentokrát to nebudou jen herci, ale zároveň budou mít i roli producentů. Od nového dílu však nečekejte, že bude stejný jako klasické epizody Přátel. Hlavní změna je v tom, že herci nebudou představovat své seriálové postavy. Budou tam sami za sebe. Znovu se sejdou a a zavzpomínají spolu, jak uvedl i herec Matt LeBlanc: „Je to spíše o tom, že se nás šest sejde a budeme mluvit o starých dobrých časech.“ Tuto informaci potvrdila i samotná televizní stanice, která se snažila uvést na pravou míru, že se rozhodně nejedná o pokračování původního seriálu, jak jej lidé znají.

Jennifer Aniston: Přerušovaný půst je její rada na dokonalou postavu

svetzeny.cz

Co o natáčení prozradili samotní herci?

Obecně lze říct, že se v partě šesti Přátel nenajde nikdo, kdo by se na nový díl velmi netěšil, všichni jsou nadšení. V rozhovoru pro The Sunday Times Lisa Cudrow řekla: „Žádné publikum nás od konce seriálu nevidělo společně. Budeme vzpomínat, povídat si o tom, co se dělo v zákulisí. Nebudeme hrát naše postavy. Není to nová epizoda, nemá to scénář. Je to jen znovushledání nás šesti ani nevím po jak dlouhé době.“ Na setkání se velmi těší i představitelka Monicy, Courteney Cox: „Je to úžasné, že se zase shledáme a budeme mluvit o seriálu. Opravdu si to užijeme. Od konce natáčení jsme se spolu všichni sešli jen dvakrát,“ řekla v pořadu Hiking With Kevin. Představitel Rosse už se intenzivně na natáčení připravuje, prý si dokonce pouští epizody Přátel: „Měl jsem to udělat už dřív. Nejsem schopný zhlédnout všech 236 epizod seriálu. Hádám, že mám v příštích pěti dnech na co koukat,“ vtipkoval v talk show Grahama Nortona.

Seznamte se s pejsky Jennifer Aniston, Matthewa Perryho a spol

svetzeny.cz

Seriál Přátelé: Kdo měl být původně Rachel, proč hrál Bruce Willis zadarmo a kdo byl první na scéně?

svetzeny.cz