Pochod proti diabetu: Braňte se nemoci, dokud je čas

Počet nemocných diabetem enormně roste. Celosvětově trpí v současné době cukrovkou více než tři sta milionů lidí a Mezinárodní diabetologická federace (IDF) odhaduje, že do roku 2030 to bude téměř půl bilionu! Cukrovka postihuje všechny věkové kategorie a uvádí se, že v souvislosti s touto nemocí zemře na naší planetě každých deset sekund jeden člověk.

Proto má obrovský význam jak prevence, tak co nejčasnější odhalení varovných signálů – předzvěstí či prvních příznaků diabetu. Více se dozvíte v rámci Světového dne diabetu: 14. listopadu od 10.30 do 17.30 hodin bude v Praze na náměstí Republiky probíhat osvětová kampaň. V jejím rámci pro vás bude připraveno měření glykemie, cholesterolu, tlaku a BMI, dále prezentace zdravé váživy, nutriční poradenství a přehlídka produktů pro diabetiky.

mala_fotka_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copyZlatým hřebem je Pochod proti diabetu. Jeho 10. ročník startuje ve 13 hodin pod heslem: I chůze může být prevencí…  Registrovaní účastníci pochodu budou zařazeni do slosování o atraktivní věcné ceny. Více informací a přihlášku na pochod najdete na www.dendiabetu.cz.

Foto: Dendiabetu.cz (2)

@svetzeny