NAŠLA JSTE UŽ tu správnou péči PROTI VRÁSKÁM?

Pokud chcete své pleti dopřát optimální péči, musíte v prvé řadě zjistit, jaký typ pokožky máte. Jiné kosmetické přípravky žádá suchá, jiné mastná či citlivá pleť. Pokud si nejste jistá, do které skupiny patříte, můžete se poradit s kosmetičkou, v lékárně, případně s dermatologem. Podle toho pak zvolte ty nejvhodnější produkty pro každodenní ošetření. Online diagnostiku si můžete vyzkoušet také sama na www.vichy.cz nebo navštivte partnerské lékárny Vichy (seznam najdete na webových stránkách).

Nejprve je třeba pleť zbavit všech nečistot a nadměrného kožního mazu, případně make-upu, aby byla připravena vstřebávat účinné látky z kosmetického přípravku. Pozor na citlivé oční partie, používejte na ně vždy speciální odličovač. Následná tonizace pomocí pleťové vody zbaví pleť posledních nečistot a zároveň ji osvěží. A teď je správná chvíle na aplikaci pečujícího krému. Místo nočního krému můžete použít sérum, jež obsahuje vyšší koncentraci aktivních látek.

Krásná znamená především zdravá

Život pleti je dynamickou rovnováhou podléhající mnoha vnitřním i vnějším vlivům. A proto je tak důležité věnovat jí dostatečnou péči vhodným kosmetickým přípravkem. Pokud se totiž zlepší zdraví pleti, může se sama regenerovat, chránit se, zadržovat vodu i živiny a rozzářit se natrvalo.

@svetzeny