Přejít k hlavnímu obsahu

Letní intimní trápení

O někom, kdo nás štve, se ne nadarmo říká, že „prudí“. Opruzeniny jsou totiž jednou z nejnepříjemnějších záležitostí. Léto je vůbec pro kondici intimních partií trochu problém.

Galerie: Letní intimní trápení

* Horko, pot, nevhodné oblečení, obtížnější hygienické podmínky – při cestování pěšky, na kole i v autě či autobuse dojde k zapaření intimních partií velmi snadno. Proto noste volné, vzdušné oděvy z přírodních materiálů dobře sajících pot, často se převlékejte a rizikové oblasti mažte vhodnými přípravky. Doporučujeme přírodní antialergenní mast na intimní partie Senziten. Je vynikající k ošetření kožních záhybů při zapařeninách a opruzeninách, pomáhá i při svědění či pálení, zklidňuje vysušenou, popraskanou nebo ekzematickou pokožku (koupíte na www.drpopov.cz).

* Základem je samozřejmě hygiena – avšak mytí nevhodnými mýdly může podpořit vznik poševních zánětů, popřípadě je ještě zhoršit (což platí i pro opruzeniny). Také koupání v přírodních tocích může vyvolat vaginální podráždění, výtoky apod. Pro intimní hygienu proto doporučujeme Carun gel. Díky obsahu konopí, tea tree a rozmarýnu působí protizánětlivě a zklidňuje, má pH odpovídající poševnímu prostředí a pomáhá udržet rovnováhu přirozené vaginální flóry (koupíte na www.konopnyshop.cz).

* Nezapomínejte však ani na intimní hygienu těch nejmenších. Kojenci a batolátka dosud používající plenky se oprudí mimořádně snadno, ale časté to je i u odrostlejších dětí. Jejich pokožka je však obzvlášť jemná a citlivá, proto k jejímu ošetření volte vhodné přípravky. Doporučujeme přírodní italskou kosmetiku značky Pierpaoli, určenou speciálně pro děti už od novorozeneckého věku. Baby Anthyllis dětská koupel, tělové mléko a olejíček jsou vysoce kvalitní a naprosto bezpečné. Zvláště olejíček je pro „plenkonoše“ v letním období nepostradatelný. Koupíte na www.erbario.cz.

Foto: Depositphotos (1), www.drpopov.cz (1), www.konopnyshop.cz (1), www.erbario.cz (1)