Zkrášlovací premiéry 2

* Epilace voskem

Odstraňování chloupků voskem nabízí již většina salonů. Lze ji provádět snad úplně na všech částech těla. Hladká pokožka vydrží 4 až 6 týdnů.

Co je dobré vědět: Ošetření trvá v rozmezí od 20 do 45 minut a je trochu bolestivé. Vnímání bolesti je ale individuální.

Jak se připravit: Je-li to jen trochu možné, dopřejte si před depilací koupel. Teplá voda změkčuje folikuly. Chloupky by neměly být úplně krátké. Optimální délka je alespoň 4 mm, aby je vosk mohl zachytit.

Na co dát pozor: Alespoň na následujících 24 hodin zapomeňte na saunování, opalování i plavání v chlorované vodě. 

Kde a za kolik: Například studio Love Your Skin (www.loveyourskin.cz), celé nohy 600 Kč

* Gelové nehty

Jsou základem pro čistou francouzskou manikúru i pro pestrobarevné laky. Přírodní nehet se nejprve zbrousí pilníkem, poté se na něj aplikuje vrstva tzv. přilnavače, přiloží se šablona a pak teprve se dává gel.

Co je dobré vědět: UV lampy, které se používají při sušení nehtů, mohou způsobit podobné poškození kůže jako solária. Navíc gely jako takové ztenčují nehty a při odstraňování gelových nehtů se zvyšují rizika kožních infekcí.

Jak se připravit: Předem si promyslete, jaký tvar a barvu si přejete. Můžete si zvolit i nail art, ale pozor, abyste se nedostala za hranice vkusu.

Na co dát pozor: Nechoďte do prvního salonu, který potkáte. Předem si zjistěte reference, abyste měla jistotu, že své nehty svěřujete zkušeným profesionálům. 

Kde a za kolik: Například wellness centrum Soul Spa (www.soulspa.cz), od 750 Kč

* Bělení zubů

Popíjení kávy, čaje, ale také kouření časem připraví chrup o zářivou bělost. Hollywoodský úsměv vám vrátí bělení. Spočívá v působení speciálního gelu, který ze skloviny vytahuje pigment. Účinky gelu zesiluje ultrafialové záření plazmové lampy. Gel je třeba během procedury 3× až 4× vyměnit. 

Co je dobré vědět: Ošetření trvá zhruba 1 hodinu. Máte-li citlivé zuby, můžete ji vnímat bolestivě. Korunky ani výplně bělit nelze. V ústech budete mít rozpínací aparát, takže si při tom s nikým nepopovídáte.

Jak se připravit: Před zákrokem se doporučuje absolvovat kontrolu u zubního lékaře. Zuby musejí být dokonale čisté, proto zákroku předchází zubní hygiena.

Na co dát pozor: Vyhněte se veškerým amatérským domácím pokusům o bělení, riskujete poškození skloviny.

Kde a za kolik: Například zubní klinika Dental Office (www.dental-office.cz), od 5900 Kč

Foto: Depositphotos (1)

@svetzeny