Přejít k hlavnímu obsahu

Zkrášlovací premiéry 1

Rozhodla jste se investovat do krásy a zkusit proceduru, kterou ještě neznáte? Pak je dobré předem vědět, co vás asi čeká – poradíme vám.

* Návštěva kosmetického centra

Klasická kosmetická studia mají v nabídce širokou škálu služeb od běžného ošetření pleti přes strojové ošetření, manikúru, líčení až po masáže.

Co je dobré vědět: Pravidelná kosmetická péče je skvělou prevencí proti stárnutí a ochabování pleti.

Jak se připravit: Zjistěte si, jaká speciální ošetření v daném studiu provádějí a s jakou kosmetikou pracují. Poptejte se, jak jsou se službami spokojené ostatní zákaznice.

Na co dát pozor: Prvořadý je profesionální přístup, který jde ruku v ruce s perfektním dodržováním hygieny.

Kde a za kolik: Například salon Korunka (www.salon-korunka.cz) od 590 Kč

* Injekce „botoxu“

Botulotoxinové injekce vás zbaví vrásek rychle a efekt omlazení vydrží až 6 měsíců.

Co je dobré vědět: Aplikaci botulotoxinu konzultujte s odborníkem! Ten podle typu pleti a vrásek vybere vhodný materiál pro ošetření. Ví také, kolik látky do podkoží vpravit. Úkolem botoxu je pouze mírné zabránění smršťování mimického svalu.

Jak se připravit: Omlazení trvá půl hodiny, zvláštní příprava není třeba. Stačí se jen zamračit, aby lékař viděl, které vrásky odstraní. Pak pocítíte téměř bezbolestná bodnutí. Zarudnutí zakryjete make-upem.

Na co dát pozor: Jen zkušený lékař odhane optimální množství botulotoxinu, aby se z obličeje nestala nehybná maska.

Kde a za kolik: Například Ústav lékařství a kosmetiky (www.ulk.cz) od 4340 Kč

* Chemický peeling

Spočívá v ošetření pokožky peelingovou směsí. Cílem je regenerace pleti, celkové omlazení a odstranění pigmentových skvrn. Laicky řečeno, aktivní látky naruší vrchní vrstvu pleti a ta se pak „vyloupne“ do krásy. Lze použít na obličej, krk a dekolt, ale i na paže a záda.

Co je dobré vědět: Ošetření je ideální provést ve 4 až 6 sériích s týdenním až dvoutýdenním rozestupem. Jeden až dva dny po zákroku bude pleť zarudlá a může svědit.

Jak se připravit: Pleť musí být dokonale čistá. Ovšem očištění a odmaštění pleti je součástí procedury. Mějte na mysli, že vyloupnutá pleť je hodně citlivá na slunce. Několik dní je třeba se slunci vyhýbat a pak důsledně používat vysoký ochranný faktor. Nebo si zákrok naplánujte raději až na podzim.

Na co dát pozor: Existuje více druhů peelingových směsí a jen zkušený dermatolog dokáže posoudit, jaká je pro vaši pleť nejvhodnější.

Kde a za kolik: Například Laserové centrum Anděl (www.lcandel.cz) od 1400 Kč

Foto: Depositphotos (1)