Přejít k hlavnímu obsahu

Zima se vlasům nelíbí: 7 rad, jak je ochránit

V přetopeném a suchém vnitřním prostředí se jim nelíbí a venku v chladu, vlhku a na větru jim není o nic líp. Ztrácejí pružnost, hebkost a lesk. Dopřejte jim zvýšenou péči!

Galerie: Zima se vlasům nelíbí: 7 rad, jak je ochránit

1. V zimě nikdy nechoďte ven s vlhkými, nebo dokonce mokrými vlasy, riskujete nachlazení, ale při teplotě pod nulou i poškození vlasových vláken.

2. Čepice jsou trendy a jejich nošení nelze než doporučit. Jenže pod nimi se vlasy více mastí. Myjte si je tak často, jak potřebujete, ale investujte do kvalitního šamponu a pečujících přípravků. Měly by být co nejšetrnější, s obsahem přírodních výtažků, a hlavně bez silikonu a parabenů.

3. Vlasy, které schováváte pod čepicí, není vhodné lakovat ani ošetřovat gelem, protože hrozí, že účes převezme tvar čepice. Mějte po ruce tvarovací stylingový přípravek, a když ji sundáte, vraťte účesu formu.

4. Dlouhé vlasy si i pod pokrývkou hlavy udrží nadýchaný objem, když je po vyfénování stočíte do volného drdolu. Poté si klidně nandejte čepici. Když ji sundáte, vlasy rozpusťte a zlehka protřepejte.

5. Jednoduše udržíte v poslušnosti i kratší vlasy. Nad čelem je rozdělte do několika silnějších pramenů, sčešte je dozadu, stočte a zachyťte sponkami. Po sejmutí čepice je v předklonu načechrejte, získáte tak objem i na temeni.

6. Elektrizující vlasy nás trápí také zejména v chladném období, většinou je stačí jen přejet rukama navlhčenýma ve vodě nebo zkuste nastříkat lak na kartáč a vlasy pročesat.

7. Nezapomeňte, že zimní péče o kadeře začíná už na talíři. Ani ty nejdražší šampony vám nebudou nic platné, když vám ve výživě budou chybět vitaminy a stopové prvky. Dodávejte vlasům: vitamin  A (mrkev, brokolice, paprika), vitamin E (rostlinné oleje, zelená zelenina), vitamin B6 (ovesné vločky, sója), měd, zinek a železo (vejce, červené maso, vnitřnosti, zelenina).  

Tip svetzeny.cz: Napište si Ježíškovi o některý z dárkových setů obsahujících pečující vlasové přípravky!

* Syoss Oleo Intense

Designová taška obsahuje hluboce regenerační šampon s oleji a kondicionér pro vysoký lesk.

* Gliss Kur Liquid Silk

Atraktivní taška se dvěma šampony a balzámem s recepturou aktivních látek s tekutým hedvábím pro lesk a hebkost.

* Schauma Fyto-kofein

Set obsahuje šampon a regenerační balzám aktivující kořínky vlasů a dodávající účesu plnost a lesk.

Foto: Depositphotos (1), archiv firem (3)