Ukažte dekolt: 3 snadné kroky, jak na krásné a bujné poprsí

Hladký krk a bujné poprsí nevydrží věčně a právě tyto partie odhalí váš skutečný věk mnohem dřív než pěstěná tvář. Pokožka dekoltu je totiž tenká, snadno se vysušuje a rychleji stárne.

1. Hydratujte pokožku

Pokožku, která ztrácí pružnost, je nutné hydratovat. Nejprve peelingem odstraňte odumřelé kožní šupinky a další nečistoty (tento krok přeskočte, máte-li citlivou pleť), poté pokožku důkladně očistěte pleťovou vodou nebo tonikem a  naneste na ni hydratační tělové mléko. Čas od času použijte vyhlazující sérum s liftingovým účinkem a pravidelně aplikujte regenerační výživnou masku či kúru.

2. Dejte si pozor na sluníčko

Netřeba zdůrazňovat, že i dekolt se musí chránit před nebezpečným slunečním zářením, aby nedošlo k vytvoření pigmentových skvrn. Stačí, když budete používat přípravky s vyšším ochranným faktorem.

3. Vodní masáž pomáhá

Vyhněte se příliš horkým koupelím. Raději se rychle osprchujte a na závěr si dopřejte vodní masáž. Střídejte teplou vodu se studenou, aby se svaly i pokožka důkladně prokrvily. Můžete přitom použít nejen běžnou žínku, ale také jemnou lufu.

Tajný tip redakce: Naučte se spát na zádech, zvlášť pokud máte větší poprsí. Ňadra a krk se v této poloze tolik nemačkají a nevytvářejí se na nich předčasné vrásky.

@svetzeny