Přejít k hlavnímu obsahu

Svůdný dekolt: Jak o něj pečovat, aby se vám už nikdo nepodíval do očí

Hladký krk a bujné poprsí nevydrží věčně a právě tyto partie odhalí váš skutečný věk mnohem dřív než pěstěná tvář. V létě je navíc velmi často odhalujeme a ne vždy to je hezký pohled. Pravidelnou péčí ale můžete svůj dekolt výrazně vylepšit! Poradíme vám, jak o něj pečovat, aby byl svůdný a krásný!

Pokožka dekoltu je totiž tenká, snadno podléhá vnějším vlivům, vysušuje se a rychleji stárne. Vrásky na krku i celková povad-
lost jsou tudíž stále zřetelnější, a proto je třeba začít s nápravou. „Želví“ krk 
a rýhy mezi ňadry se v odhalených letních šatičkách jen těžko maskují. 

Nejlepší péče

Na prvním místě je třeba pokožce, která ztrácí pružnost, dodat hydrataci. Nejprve ji důkladně očistěte pleťovou vodou nebo tonikem a poté na ni naneste hydratační tělové mléko či krém. Čas od času použijte vyhlazující sérum 
s liftingovým efektem a pravidelně aplikujte regenerační výživnou masku či kúru. Můžete si též dopřát peeling, který odstraní odumřelé kožní šupinky. Pokud ovšem máte hodně citlivou pokožku, je na místě opatrnost, aby nedošlo k jejímu zbytečnému poškození. Výborná je masáž pěsticím olejem, který pokožku zjemní, rozjasní a příjemně provoní. Promasírujte ňadra lehkými krouživými pohyby směrem ke klíčním kostem a přitom si můžete udělat samovyšetření prsů.

Pozor na sluníčko

Určitě není třeba zdůrazňovat, že i dekolt je třeba chránit před slunečním zářením, aby nedošlo k vytváření nevzhledných pigmentových skvrn. Stačí, když budete stejně jako na tvář používat přípravky s vyšším ochranným faktorem. Zlatavý nádech pokožky můžete zvýraznit tím, že dekolt lehoučce poprášíte bronzerem či pudrem se třpytkami. Efekt je opravdu dokonalý.
Také choďte zpříma, nehrbte se a začněte 
s posilujícím cvičením, díky němuž zpevníte nejen prsní svaly, ale také hrudník a záda. 

Bleskový výsledek

  • Pokud chcete docílit okamžitého vypnutí pokožky, vezměte do dlaní pár kostek ledu a dekolt jimi promasírujte.
  • Vodní masáž pokožku zpevní
  • Vyhněte se příliš horkým koupelím. Raději se rychle osprchujte a na závěr si dopřejte vodní masáž.
  • Střídejte teplou vodu se studenou, aby se svaly i pokožka důkladně prokrvily. Můžete přitom použít nejen běžnou žínku, ale také jemnou lufu.
  • Nosíte správnou podprsenku? Je-li příliš úzká nebo má malé košíčky, podepíše se to na vzhledu ňader.
  • Naučte se spát na zádech, zvlášť pokud máte větší poprsí. Ňadra i krk se v této poloze tolik nemačkají a nevytvářejí se na nich předčasné vrásky.