Přejít k hlavnímu obsahu

„Ošetření hollywoodských hvězd od Davida Colberta má lepší reklamu než účinek,“ tvrdí Anna Brandejs

Anna Brandejs je majitelka a zakladatelka pražské kliniky plastické chirurgie Brandeis Clinic, která poskytuje také služby korektivní dermatologie. V oboru lékařské kosmetiky a přístrojového ošetření pleti se pohybuje přes dvacet let a nepřetržitě sleduje nejnovější trendy, proto jí neunikly zprávy o ošetření nazývaném The Triad Facial, které poskytuje newyorský dermatolog David Colbert, a které si chválí hvězdy jako Angelina Jolie, Naomi Watts, Michelle Williams, Rachel Weisz nebo Robin Wright. Zeptali jsme se Anny Brandejs, v čem spočívá ošetření The Triad Facial, a proč popisovaným účinkům moc nevěří.

Propagace značky. Redakce neodpovídá za obsah článku.

V čem spočívá ošetření the Triad facial?

Podle toho, co jsem vyčetla na internetu, se ošetření skládá ze tří na sebe navazujících kroků: mikrodermabraze, laserového tónování pleti a chemického peelingu. Při pravidelné péči by mělo přinést krátkodobé i dlouhodobé výsledky, tedy dodat pleti okamžitou vzpruhu a podpořit proces regenerace tím, že stimuluje tvorbu kolagenu. Hlavní předností ošetření by pak dle Davida Colberta měl být fakt, že pleť je výrazně v lepší kondici prakticky okamžitě po návštěvě dermatologa a netrpí žádnými obvyklými neduhy, jako je zarudnutí apod. Metoda tedy zdánlivě boří mýty o tom, že jít na kosmetické ošetření ve stejný den jako na večírek, je tabu.

To zní docela smysluplně, co s tím podle Vás není v pořádku?

Upřímně řečeno, v jeden den kombinovat tyto tři metody a ještě během 30 minut, nemůže přinést efekt. Aby žena po takovém ošetření mohla jít večer do společnosti, muselo by se jednat o velmi jemnou dermabrazi, velmi slabý chemický peeling a stejně tak o slabý laser. Jenže pak to nepřinese slibovaný účinek. Buď se ošetření provede pořádně, a když na něj klientka jde, tak s vědomím, že večer stráví v klidu doma, nebo se udělá jen tak naoko a nastaví se mu cena, která sama o sobě vyvolá v lidech pocit, že to musí fungovat.

Kdyby to nic nepřinášelo, asi by se nenašlo tolik hvězd, které ošetření chválí. Čím to může být?

Řekla bych, že jim především vyhovuje těch 30 minut. Mediálně známí lidé žijí pod stálým tlakem, aby vypadali dobře, a zároveň mají málo času. Když jim odpoledne jejich agent oznámí, že se s nimi večer počítá na důležité akci, ocení, že je to rychlé a nějaký efekt to přeci jen přinese. Netvrdím, že pleť po tom nevypadá lépe, ale kdyby se ošetření provedlo pořádně, tak má podle mne daleko větší smysl.

Jak by tedy mělo vypadat pořádné ošetření, které by přineslo slibovaný efekt?

Na klinice nabízíme podobné třífázové ošetření a to dva typy. Jedno se nazývá mikrodermabraze a trvá hodinu. Cena je nesrovnatelná. V New Yorku dáte 800 dolarů, což je přes 17 000 korun, za půl hodiny, my nabízíme 60 minut za 2 790 Kč. Ošetření se skládá z obroušení pleti jemnými mikrokrystaly, následuje nanesení kyseliny hyaluronové v kombinaci s léčbou ledovým laserem a nakonec se do pokožky zeleští Tamanu olej.

Poskytujeme také proceduru, která se asi nejvíce blíží The Triad Facial, je ale mnohem sofistikovanější a se silnějším účinkem. Neprovádíme ji ale v rámci jednoho sezení. Jednak půl hodiny by určitě nestačilo, a navíc by to pleť nesnesla. Laser, který používáme, je totiž typově jiný a velmi výkonný. Probíhá to tak, že první den jde klientka na mikrodermabrazi, kterou jsem popisovala, a ta trvá hodinu. Druhý nebo další den následuje chemický peeling po dobu 30 minut a ještě týž den nebo opět další může podstoupit ošetření laserem Palomar po dobu jedné hodiny. Tato trojkombinace přináší okamžitý efekt: pleť je čistá a zářivá. Výhodou je, že laser Palomar nastartuje v kůži procesy, které probíhají ještě po dobu jednoho měsíce. Takže vrásky jsou pak viditelně jemnější, mizí pigmentové skvrny a rozšířené póry, struktura pleti je zdravější a je vidět jemný liftingový účinek.

Takže místo 30 minut je lepší přijít dvakrát nebo třikrát na půl hodiny až hodinu?

Moje odpověď je ano, pokud chcete své peníze smysluplně vynaložit. Kdo je časově vytížený, zvolí si mikrodermabrazi, která trvá hodinu a absolvuje ji třeba každý druhý měsíc nebo i častěji. Když někdo stojí opravdu o hloubkové ošetření, které podpoří přirozené mechanismy v pokožce, tak zvolí druhou metodu, která stojí 15 890 Kč. Ale osobně vám mohu slíbit, že přinese to, co slibuje. Samozřejmě je třeba se o pleť doma také vhodně starat, ale to naše klientky dělají. A jakmile jednou na toto ošetření přijdou, již nám zůstanou věrné.