Přejít k hlavnímu obsahu

Nalíčená za 10 minut

Že se to v tak krátkém čase nedá stihnout? Ale dá! Jen musíte vědět, jak na to. V ranním sprintování všedního dne se vám to určitě bude hodit.

3 minuty pro perfektní základ

Prvním krokem je nanesení báze, tedy lehké transparentní textury, která vytvoří hladký podklad pod make-up. Nanášejte ji na pleť stejně jako krém, tedy jemnými poklepy. Poté sáhněte po korektoru na zamaskování kruhů pod očima. A pokud chcete postupovat jako opravdový profík, zafixujte make-up pudrem.

2,5 minuty pro kouřové oči

Působivé líčení s rozmazaným efektem se hodí pro běžné denní líčení i na večer. Na horní víčko naneste světlý stín (může být světlejší než barva pleti), na něj pak aplikujte v tenké vrstvě stín barevný, který rozetřete doztracena štětečkem nebo pěnovým aplikátorem.

2 minuty pro čarovné řasy

Pro zvýraznění očí je řasenka nepostradatelná. Začněte ve vnitřních koutcích a postupujte směrem k vnějšímu koutku a od kořínků nahoru, jen tak se každá řasa obalí maskarou. Řasenku nanášejte ve dvou vrstvách lehkým cikcak pohybem.

1 minuta pro měkké kontury

Něžná růž dokáže zjemnit rysy a osvěžit celkový výraz. Nanášejte ji zlehka na lícní kosti ve směru od uší k ústům a rozetřete doztracena. Máte-li světlou pleť, preferujte světle růžovou, jste-li naopak tmavší typ, vyberte si odstín dohněda či dovínova.

1,5 minuty pro svůdné rty

Aby navzdory líčení působily rty přirozeně, zkuste jednoduchý trik. Nejprve je ošetřete tenkou vrstvou balzámu a pak jemnými poklepy bříšky prstů naneste pudrový oční stín (růžový až bronzový). Mějte na mysli, že světlé odstíny dodávají rtům plnější vzhled.

Foto: Depositphotos (1)