Přejít k hlavnímu obsahu

5 vad na kráse, které muže spolehlivě odradí

5 vad na kráse, které muže spolehlivě odradí

Ať už partnera máte, nebo ho teprve hledáte, tohle byste měla znát. Věnujte pozornost věcem, které by ho mohly odlákat.

Špatná ústní hygiena

O svůj úsměv byste měla neustále dbát. Ústa jsou totiž jednou z věcí, kterých si člověk na druhém všimne jako první. Nikomu se nelíbí zažloutlé zuby, špatný dech či zbytky jídla mezi zuby. Existuje naštěstí spousta možností, jak tomu předejít. Pravidelné čištění a používání ústní vody vám zajistí bílé zuby a svěží dech. Ideální je bělicí zubní pasta na citlivý chrup, která je navíc šetrná (např. Sensodyne True White).

Výrazný make-up

Raději sázejte na přirozenou krásu. Muži mají rádi hladkou a upravenou pleť, menších nedokonalostí si sotva všimnou. Vysoké vrstvy make-upu nebo přehnané líčení je ale upoutají. Muž vás totiž bere jako jeden celek a nezkoumá každý milimetr pod zvětšovacím zrcadlem. Vyzkoušejte BB krémy, které pokožku sjednocují, kryjí nedokonalosti a zároveň i hydratují. Pak už stačí jen nanést řasenku a trochu tvářenky.

Nedokonalé oholení a knírek

Chloupky a knírek k ženám nepatří. Mnoho žen se bohužel potýká s nadměrným ochlupením. Nejviditelnější místo je obličej, kde chloupky rostou nad horním rtem. Takové ochlupení se odstraňuje voskem nebo pásky (např. Veet), které koupíte v drogerii. Dlouhodobé řešení tohoto problému pak představuje dražší procedura – odstranění chloupků laserem.

Zanedbaná chodidla

Obzvlášť v létě dáváme své nohy na odiv. Nekazte svá chodidla nedokonalou pedikúrou a dopřejte jim pravidelnou péči. Není třeba utrácet za drahé salony, zvládnete to hravě i doma pomocí speciálního pilníku či pemzy. Předtím však nohy naložte do teplé koupele, aby kůže změkla. Můžete přidat i kapku citronu, který její změknutí podpoří. A nezapomeňte ani na lak na nehty.

Účes jako čarodějnice

Vlasy jsou od pradávna symbolem ženskosti. Ať už jsou blonďaté, zrzavé, hnědé, či černé, muži jim věnují spoustu pozornosti. Aby byly krásné na pohled, hebké na dotyk a příjemně voněly, myjte je a snažte se je pravidelně hydratovat. K tomu vám poslouží pečující maska na vlasy nebo kokosový olej (v biokvalitě prodává značka Saloos).