Přejít k hlavnímu obsahu

V úterý se na Strahově u spartakiádního stadionu otevře největší autokino v Praze

Autokino byl donedávna sen mnoha z nás. V úterý 12. května se slavnostně otevře autokino u strahovského spartakiádního stadionu. Autokino Strahov bude v současné chvíli největším v Praze, a to s kapacitou pro 120 automobilů. Diváci budou moci nasávat jedinečnou atmosféru každý den od 21 hodin.

Zahajovací projekci obstará Temný rytíř Christophera Nolana, velkofilm jako stvořený pro postapokalyptickou scenérii stadionu Strahov, rozlohou největšího stadionu na světě. Promítat se bude kvalitním DCI projektorem SONY s maximálním rozlišením až 4K na plátno o velikosti 13 x 6 metrů, které je umístěno na originálním podstavci složeném z 9 lodních kontejnerů. Kromě filmových projekcí se zde během léta uskuteční různorodé kulturní akce.

„Pokud by někde v Praze mělo být autokino, je to právě na Strahově. Toto místo má skvělou atmosféru a je na tento formát jako dělané. To jsme věděli od začátku a šli jsme si za tím. Prostor zároveň odkazuje na tradici největšího autokina v ČR z roku 1999, které bylo přímo uvnitř stadionu. Přišlo nám, že z místa, které je v srdci Prahy, se za ta léta stalo místo tak trošku opuštěné a smutné a chtěli jsme to změnit,“ říká hlavní organizátor Jakub Dostál. 

Program (vždy od 21:00)

12. 5. úterý – Temný rytíř

13. 5. středa – V SÍTI (+15)

14. 5. čtvrtek – Vlastníci

15. 5. pátek – Afrikou na pionýru

16. 5. sobota – Lov

17. 5. neděle – Tenkrát Podruhé

18. 5. pondělí – V SÍTI (+15)

19. 5. úterý – Dannyho parťáci

20. 5. středa – Malá lež (předpremiéra)

Autokino Strahov bude promítat denně až do konce září. Mimo filmové projekce areál během letní sezóny uvede různorodé akce. „Vedle autokina se tak snažíme zasadit o nové, příjemné a kulturní místo v metropoli, kde se každý může pár hodin před projekcí zastavit občerstvit jak jídlem tělo, tak i duši hudbou před malým DJs pultem a s klidem si poté vychutnat večerní projekci. Tu si mohou užít i diváci bez automobilů, přímo před plátno umístíme lehátka. Během projekcí budeme dodržovat všechna nutná hygienická opatření a také máme pro návštěvníky připravený servis. Objednat si tak drink nebo čerstvý burger z grilu bude samozřejmostí,“ láká na letní pohodu autokina Dostál. Areál totiž plnohodnotně doplňuje bar. Organizátoři jsou připraveni flexibilně reagovat na to, jak se bude současná situace vyvíjet. Kapacitu pro 120 automobilů je dle zájmu možné rozšířit. Do budoucna je prostor možné využívat též jako letní kino se sezením na lehátkách. 

Organizátoři zajistí, aby akce proběhla co nejbezpečněji s ohledem na pandemii koronaviru. Z hygienických důvodů je zakázáno v areálu vystupovat z vozidel. Opouštět vozidla je povoleno pouze v případech nezbytně nutných. Mezi vozy budou dvoumetrové́ rozestupy. Kapacita areálu při momentálních hygienických vládních opatřeních (ke dni 12. 5. 2020) je 120 automobilů.

Vstupenky: www.ticketlive.cz/cs/event/autokino-strahov-prehled

Adresa: Zátopkova 6, Praha 6, 169 00