Přejít k hlavnímu obsahu

Uschlá květina na stole kancelář neoživí. Zkuste na to jít jinak

kancelar

Připadá vám váš pracovní den jednotvárný? I malá změna v pracovním prostředí to může změnit. Kancelářský nábytek nemusí být příliš kancelářský a v prostoru se může najít i kousek místa na zábavu. Inspirujte se našimi tipy na kancelář plnou života.

Kancelářský nábytek nemusí být nuda

Hlavním faktorem, který ovlivňuje to, jak se v práci a následně po příchodu domů cítíte, je ergonomie místa, kde sedíte. Největší pozornost tedy klaďte na výběr kancelářské židle a stolu. Je důležité, aby se vám na židli dobře sedělo a seděli jste rovně, zároveň se však v současné době nemusíte omezovat na jeden a ten samý typ kancelářského sezení. Zkuste pracovní prostor oživit například racing křesly, která mu dodají modernější vzhled.

Kuchyňka pak nemusí být jen odkladištěm špinavého nádobí. Přidejte barevné doplňky a zútulněte místo k sezení. K lince přidejte několik barových židlí, na stůl postavte mísu s ovocem a na stěnu připevněte pár fotografií z firemních akcí. Mnohem raději se zde zastavíte s kolegy na kus řeči a snadněji začnete small talk s obchodní návštěvou nebo třeba novým kolegou.

Správné rozptýlení zvyšuje kreativitu

Vždy je důležité nechat v kanceláři dostatek volného prostoru, záleží ale také na tom jej vhodně doplnit o zábavné prvky. Ať už se jedná o sedací pytle nebo šipky na stěně, pomohou uvolnit atmosféru a nabídnout místo k pár minutovému odpočinku. Správně vybrané rozptýlení pomůže s následným soustředěním, zlepší fyzické i psychické rozpoložení a podpoří kreativní myšlení. Pokud máte více odděleného prostoru, pořiďte si stolní fotbálek nebo ping-pongový stůl a pořádejte třeba firemní zápasy.

Ukažte, že máte vkus

Populárním způsobem, jak vyjádřit firemní identitu a vytvořit z kanceláře originální místo, je doplnit některou ze stěn tapetou. Pokud máte kancelář v moderním stylu, nezapomeňte na doplňky z podobného materiálu, které však můžete důvtipně nakombinovat například i se dřevem.

Inspirujte se dalšími nápady na blogu Hawaj.cz a vyberte si ze široké nabídky originálních ergonomických kancelářských židlí a produktů, které oživí váš pracovní prostor.