Přejít k hlavnímu obsahu

Tipy na okouzlující dárky pro maminku k narození miminka

Příchod nového života na svět je jedinečný okamžik, který se nedá s ničím jiným srovnat. Ve světě se v posledních letech rozšířil zvyk obdarovat ženu po narození dítěte za její náročný úkol a ukázat jí, jak moc si jí partner váží. Anglicky se těmto dárkům říká tzv. push presents. Mezi nejoblíbenější volby patří jednoznačně šperky, které pak dlouhé roky slouží i jako připomínka toho vzácného pocitu, který člověk má, když poprvé vidí svého potomka...

Oslava nové životní kapitoly

Narození dítěte představuje patrně ten největší milník nejen ve vztahu, ale v celém životě. Otevírá se nová kapitola a s ní i netušená zákoutí v našem nitru. Symbolicky to můžete vyjádřit pomocí přívěsku s klíčkem, který za tuto možnost objevovat nové a nepoznané věnujete své partnerce.

S důležitými momenty ve vztahu si tradičně spojujeme také prsteny. Kromě zásnubního a snubního to může být právě i dárek k narození miminka. Skvěle se pro tuto příležitost hodí zejména tzv. eternity prsten se zářivými diamanty po celém obvodu. Dá se samozřejmě nosit samostatně, jeho význam lze ale ještě zdůraznit tím, že ho žena navlékne na stejný prst, který už zdobí její svatební prstýnek.

Drahokamy podle měsíce narození

Jednotlivým drahým kamenům se přisuzují jedinečné vlastnosti, podle kterých se pak pojí s různými planetami a obdobími roku. Vynikající nápad tak může být vybrat pro čerstvou maminku šperk ozdobený drahokamem spjatým s měsícem, v němž se miminko narodilo. Nejčastěji se volí náhrdelníky nebo prsteny. Dvojice tvoří tyto měsíce a kameny:

Leden – granát

Únor – ametyst

Březen – akvamarín

Duben – diamant

Květen – smaragd

Červen – perla

Červenec – rubín

Srpen – topaz

Září – safír

Říjen – opál

Listopad – citrín

Prosinec – tanzanit

Tip: Kámen podle měsíce narození se jako dárek hodí nejen pro ženu, ale může zdobit také první náušnice pro vaše miminko. A pokud vám tyto tradice a pověry nic neříkají, vždy můžete drahokam vybrat jednoduše podle barvy: modrý k narození syna (například safír, topaz nebo akvamarín) a růžový k narození dcery (třeba jemný morganit či sytý turmalín).

Osobní vzkaz nebo srdce z lásky

Chcete-li své partnerce dopřát něco naprosto jedinečného, sáhněte po personalizovaném šperku. Skvěle poslouží například zlatý medailonek na krk, na který lze nechat vygravírovat krátkou zprávu. Nejčastěji to bývá datum narození dítěte, ale můžete klidně popustit uzdu své fantazii a být kreativnější.

Mezi dárky pro ženy k porodu mají jistě své místo také různé šperky s motivy srdce. Bohatý výběr najdete například v online zlatnictví KLENOTA. Ať už jde o řetízek s přívěskem, peckové či visací náušnice, nebo náramek, hluboké city vyjádří dokonale.

Diamanty jako sázka na jistotu

Když přijde na univerzalitu a odolnost, šperkům s diamantem se nic nevyrovná. Vydrží téměř všechno a stále se budou třpytit jako v den, kdy vaše miminko přišlo na svět. Takové diamantové náušnice jsou nadčasová klasika, kterou nepohrdne žádná elegantní žena. Náhrdelník s diamantem zase bude maminka nosit blíže k srdci.

I když je tradice dávání dárků k narození dítěte poměrně nová a uvádí se, že na popularitě začala získávat v roce 2004, nemůžeme jí upřít, že má něco do sebe. Novopečená maminka má totiž za sebou většinou poměrně náročné období a spoustu změn, pozornost všech se však obvykle upíná spíš na novorozeného človíčka. Proto jí dárkem pomůžete, aby se cítila milovaná a oceňovaná, posbírala všechnu energii a vložila ji do láskyplné péče o miminko.

6 slides, created on 31/Mar/2020 - 09:44:01