Přejít k hlavnímu obsahu

Tip na zábavu pro všechny

Info ikona
Rodina hraje šipky

Název článku je trošku zavádějící, přece jenom nebudeme psát o zábavě pro miminka, batolata a předškolní děti. Ale čas pádí tak rychle, takže nebude od věci, když si maminky a tátové malých dětí tento článek přečtou. Tahle zábava totiž není jen pro děti školou povinné, ale i pro dospěláky. Řeč bude o hře šipky.

Šipky jsou ideální volba!

Datujme to asi rokem 2000, kdy se u nás masivně rozšířily počítače. Počítač a internet v téměř každé rodině mají za následek to, že si už nedovedeme představit dobu, kdy se muselo chodit volat do budky. Nebo třeba při cestě na výlet se muselo spoléhat na papírovou mapu a hospodyňka v kuchyni vařila podle receptu, který měla napsaný v kuchařském sešitě oblíbených receptů. S tím souvisí i dnešní zábava…Moderní technologie nám usnadňují a zaplňují život a proto je přínosné, když je ovládáme. Ale nesmějí ovládat ony nás…

Digitální svět není realita

Neměli bychom dopustit, aby se digitální svět stal středobodem vesmíru našich dětí. Proto je dobré poučit své potomky o tom, jak se pohybovat v digitální džungli, tak, aby pochopili, jaké nástrahy a hrozby tam jsou. My už bychom měli být digitálně gramotní rodiče a společně s dítětem sledovat tento překotný vývoj. Své děti bychom měli vést nejen k pasivní zábavě, ale probudit v nich od mala touhu a radost ze sportu, tedy vést je ke sportování, nejlépe tak, abychom trávili čas spolu. 

Málo sociálního kontaktu

Bohužel je tady každoroční období sloty a deště, kdy se nedá venku trávit volný čas a navíc ho v současných a budoucích týdnech děti mají a budou mít ještě mnoho. Karanténa způsobila omezení sociálních kontaktů, uzavření škol a všech veřejných sportovišť…

Zábava pro celou rodinu

Není vám jedno, jak děti tráví volný čas a jestli ho celý stráví možná i s nevhodným obsahem na internetu? Pak zkuste koupit domů elektronický terč na šipky. Děti se úžasně zabaví, zvednou se z gaučů a i vy budete překvapeni, jak zábavné házení šipek do terče je. Kromě toho, že děti se odtrhnou od zabíjení času s kámoši na chatu, strávíte čas spolu a zasmějete se. To stojí za úvahu, ne?