Slibuji, že už to nikdy neudělám 2.část

Mazat se denním krémem, když mě zrovna napadne
Abyste na svou pleť mohla být pyšná, musíte ji hýčkat správnými přípravky. Mezi ně patří ve slunečných měsících i krémy s ochranným faktorem. Ty zabraňují poškození pokožky a vzniku pigmentových skvrn, jejichž tvorbu může spustit právě pobyt na slunci.

CO JE SPRÁVNĚ:
Krém používejte pravidelně každé ráno. Jen pozor, nezaměňujte ho s krémem na opalování.

Nepůjdu spát s mokrými vlasy
Věděla jste, že fénování škodí vlasům méně, než když je necháte volně uschnout na vzduchu nebo jdete s mokrými vlasy spát? Vlasy během schnutí samy získají tvar a pak je jakákoliv následná úprava může poničit. Mokré vlasy jsou taky náchylnější k lámání a mokrý polštář je pak živnou půdou pro růst plísní.

CO JE SPRÁVNĚ:
Vlasy si vždy myjte tak, abyste měla dostatek času na jejich úplné vysušení a úpravu. Moderní fény mají funkce, které chrání vlasy před vysušením a poškozením.

Nebudu drhnout vlasy ručníkem
Mokré vlasy byste nikdy neměla příliš silně dřít ručníkem. Mohlo by tak dojít nejen k jejich polámání a roztřepení, ale také k poškození pokožky hlavy.

CO JE SPRÁVNĚ:
Ideální je nejdřív z vlasů prsty „vyždímat“ přebytečnou vodu, potom je zabalit do ručníku, a pak je 
ještě jednou jemně promačkat.

Nevyčistím štětce
Kosmetické štětce bývají plné pudru a jiných líčidel, ulpívá na nich i prach a pot. Když budete kosmetické štětce čistit, předejdete množení bakterií a déle vám vydrží.

CO JE SPRÁVNĚ:
Na čištění štětců můžete použít dezinfekci, kterou nastříkáte na štětinky, necháte působit, a pak štětec otřete do ubrousku. Zvolíte-li šampon, smíchejte ho v misce s vlažnou vodou a chloupky štětce namočte do lázně. Štětec pořádně promněte mezi prsty a šampon důkladně vypláchněte.

@svetzeny