Přejít k hlavnímu obsahu

Slibuji, že už to nikdy neudělám 2.část

Svět ženy vám přináší pokračování článku, čemu je dobré se vyhnout. Který z těchto nešvarů patří do vaší denní rutiny, a který by vás naopak ani nenapadl?

Mazat se denním krémem, když mě zrovna napadne
Abyste na svou pleť mohla být pyšná, musíte ji hýčkat správnými přípravky. Mezi ně patří ve slunečných měsících i krémy s ochranným faktorem. Ty zabraňují poškození pokožky a vzniku pigmentových skvrn, jejichž tvorbu může spustit právě pobyt na slunci.

CO JE SPRÁVNĚ:
Krém používejte pravidelně každé ráno. Jen pozor, nezaměňujte ho s krémem na opalování.

Nepůjdu spát s mokrými vlasy
Věděla jste, že fénování škodí vlasům méně, než když je necháte volně uschnout na vzduchu nebo jdete s mokrými vlasy spát? Vlasy během schnutí samy získají tvar a pak je jakákoliv následná úprava může poničit. Mokré vlasy jsou taky náchylnější k lámání a mokrý polštář je pak živnou půdou pro růst plísní.

CO JE SPRÁVNĚ:
Vlasy si vždy myjte tak, abyste měla dostatek času na jejich úplné vysušení a úpravu. Moderní fény mají funkce, které chrání vlasy před vysušením a poškozením.

Nebudu drhnout vlasy ručníkem
Mokré vlasy byste nikdy neměla příliš silně dřít ručníkem. Mohlo by tak dojít nejen k jejich polámání a roztřepení, ale také k poškození pokožky hlavy.

CO JE SPRÁVNĚ:
Ideální je nejdřív z vlasů prsty „vyždímat“ přebytečnou vodu, potom je zabalit do ručníku, a pak je 
ještě jednou jemně promačkat.

Nevyčistím štětce
Kosmetické štětce bývají plné pudru a jiných líčidel, ulpívá na nich i prach a pot. Když budete kosmetické štětce čistit, předejdete množení bakterií a déle vám vydrží.

CO JE SPRÁVNĚ:
Na čištění štětců můžete použít dezinfekci, kterou nastříkáte na štětinky, necháte působit, a pak štětec otřete do ubrousku. Zvolíte-li šampon, smíchejte ho v misce s vlažnou vodou a chloupky štětce namočte do lázně. Štětec pořádně promněte mezi prsty a šampon důkladně vypláchněte.