Přejít k hlavnímu obsahu

Neseďte doma! 5 tipů, kam v únoru zajít

Raději byste někam vyrazili, než seděli doma u televize? Víme, kam během posledních únorových dní stojí za to vyrazit.

Pro milovníky jídla: Zimní Chef Time Fest

Ti nejlepší šéfkuchaři se dvakrát ročně domluví a ve skupinách či dvojicích předvedou milovníkům dobrého jídla pořádnou cooking show. I když je festival v plném proudu, ještě zbývá několik akcí, kterých se můžete účastnit. Doporučujeme vyzkoušet dnešní školu vaření v pražské restauraci AvantGarde nebo dnešní souboj šéfkuchařů Jiřího Krále a Pavla Býčka. Kdo miluje kávu, neměl by si nechat ujít Kurz přípravy kávy s odborníkem Tomášem Kombercem. Více info najdete zde.

Snimek_obrazovky_2017-02-17_v_13.42.59

Pro milovníky umění: Sex je trend

„Máloco je pro náš život tak určující jako lidská sexualita. I tento běžně skrývaný soubor lidských vlastností a jevů definuje silně to, kdo jsme a jak se chováme,“ vysvětluje koncept své výstavy Sexplicit autor Prokop Bartoníček. Intimní zpověď párů, kterou na výstavě najdete, není šokující, přitom však překonává jisté bariéry. Kdo má rád estetiku i sexualitu, ať vyrazí do pražského OD Kotva. Více info zde.

Pro milovníky filmů: Nový Trainspotting a oscarové drama

Pamatujete si Trainspotting, příběh narkomanů, jejichž jediným zájmem je sehnat další dávku? Když tenhle film v 90. letech přišel do kin, téměř okamžitě se stal hitem. A teď, po více než dvaceti letech přichází do kin jeho pokračování. I když platí pravidlo, že druhé díly nekončí úspěchem, filmoví kritici svorně tvrdí, že T2 je výjimkou. Premiéru má tento měsíc i silné drama Místo u moře, které se pyšní sedmi nominacemi na letošních Oscarech. Snímek vypráví příběh nešťastného muže, jenž se po smrti bratra stává jediným opatrovníkem pubertálního chlapce. Jak to dopadne?

Pro děti: Prohlídka vzducholodě Gulliver

Svou monumentální velikostí, symbolickým tvarem a hypnotizující důstojností umí vzducholodě vyrazit dech. Zvlášť když jste malé dítě, které stojí uvnitř a říká si, že nic podobně úžasného a obrovského nikdy nevidělo. Fascinující podívanou zažijete, když vyrazíte do DOX v Praze a prohlédnete si konstrukci lodě zevnitř i z plánů. Více info najdete zde.

Vzducholoď Gulliver / Gulliver Airship from DOX Centre for Contemporary Art on Vimeo.

Pro milovníky hudby: Rock i rap

Lehká, pozitivně laděná rocková hudba – to je to, co vás čeká, když vyrazíte na koncert Two Door Cinema Club. Ale bacha, je to poprvé, co kapela vystoupí v České republice, pokud máte o koncert zájem, kupte si lístky raději hned. 21. února se v pražském Roxy objeví A$AP Ant z legendární americký crew A$AP Mob. Rapový koncert podpoří oblíbený pražský DJ NobodyListen.