Přejít k hlavnímu obsahu

Moderní hlídání dětí na rušných místech

Většinou to bývá stresující vzít malé dítě na nákup ve městě, do zoologické zahrady, na nádraží, zkrátka kamkoli, kde je pohromadě větší množství lidí. Děcko se v anonymním davu ztratí raz dva. Když máte k tomu ještě kočárek s druhým dítětem a nemůžete ho držet za ruku, je každá taková cesta malé peklo.

Hodinky Gator s GPS lokátorem

Maminky ale objevily na trhu skvělou věc – hodinky Gator s GPS lokátorem. Je to přístroj k nošení na zápěstí přímo určený pro děti, má tedy měkoučký silikonový pásek a je snadné jej ovládat.

To je ovšem vedlejší, hlavní je jejich „hlídací“ funkce. Hodinky v sobě mají GPS lokátor, který vysílá informace o své poloze do maminčina chytrého telefonu. Maminka, nebo kdokoli, kdo dítě hlídá, musí mít jen ve svém mobilu aplikaci Gator.

Stažení a instalace aplikace jsou velmi snadné a intuitivní, aplikace je v češtině a zdarma a je k ní velmi podrobný návod, který každého uživatele srozumitelně seznámí s veškerým nastavováním.

hodinky

Dítě stále pod kontrolou

Po přihlášení hodinek do aplikace maminka na svém mobilu vidí, kde její dítě právě v tuto chvíli je. Vždy po několika vteřinách se informace aktualizují, takže je vidět, zda se dítě pohybuje a informace o jeho poloze jsou přesné. Hodinky fungují i v zahraničí, všude kde je GPS signál. Na dovolené v Chorvatsku, v zimě na rakouské sjezdovce, kdekoli máte dítě pořád pod dohledem.

Fungují i jako mobilní telefon

Skvělé je, že se přes hodinky dá i telefonovat. Můžete dítěti kdykoli zavolat a ono může zavolat vám. Proti mobilnímu telefonu to má tu výhodu, že hodinky připnuté na zápěstí dítě narozdíl od mobilu neztratí a také zvonění vždy slyší. Další přednost je možnost nastavení bezpečných kontaktů, které mohou na hodinky volat. Dítě díky tomu nebudou obtěžovat žádné podvodné ani reklamní telefonáty.

Hlídání pro malého školáka

Maminky dětí na prvním stupni základní školy často řeší, jak zajistit dětem dozor během cesty do školy a odpoledne domů. Tuto starost jim právě hodinky Gator mohou ušetřit. Pohyb dítěte je v aplikaci monitorován, ukládá se i historie pohybu, dítě se tedy nemůže ztratit. Aby rodič nemusel stále koukat do aplikace, může si v ní nastavit pojistku, tzv. safezonu. To znamená, že vyznačí v mapě okruh kolem místa, kudy dítě obvykle chodí a pokud by tuto oblast opustilo, aplikace na to sama upozorní. Rodič pak může dítě hned kontaktovat a zjistit, co se děje.

SOS funkce

Maminky na hodinkách také velmi oceňují SOS funkci. Když se totiž dítěti cokoli nečekaného přihodí a ocitne se v úzkých, stačí, když podrží nouzové SOS tlačítko a hodinky samy vytočí číslo předem v aplikaci nastavené jako kontakt pro nouzové volání. Pak se může rodič obratem podívat, kde dítě je a situaci řešit.

Kde hodinky koupím?

Dětské GPS hodinky Gator s funkcí volání prodává eshop cleverstore.cz. Můžete si vybrat ze tří dostupných modelů, které se od sebe mírně liší funkční výbavou.

Hodinky musí být vybaveny SIM kartou s datovým tarifem. Vyberte kartu kteréhokoli operátora, jako byste vybírali SIM kartu do mobilu. Doporučený objem dat je 30 až 100 MB.

Hodinky bez problémů vydrží na jedno nabití celý den (i déle), budete-li ale dlouho na cestách, zvažte i koupi powerbanky.

Naprosto nedocenitelné jsou hodinky v případě, kdy hlídáte více dětí. Bude-li mít každé dítě své gatorky, můžete přihlásit do aplikace všechny a také všechny najednou pak uvidíte v mapě aplikace.

Žádný stres! Malý moderní přístroj se postará o váš klid a bezpečí vašeho dítěte.