Přejít k hlavnímu obsahu

Dole OK: Pár rad a tipů, jak si srovnat pH

O intimním zdraví se nám obecně nechce moc mluvit, přesto je však důležité o něj pečovat. Zvlášť, pokud si chcete užít léto v klidu a řekněme - bez „rušivých elementů“.

Vaginální záněty postihují každou třetí z nás. A kromě svědění a bolesti přinášejí i jiná omezení, například sexuální půst i prosezené hodiny u bazénu na břehu. A to na dovolené ani o víkendu nikdo samozřejmě nechce. Jak tedy na to, aby se vás tento problékm netýkal?

Bakterie kamarádky

Určitě jste slyšela, že existují bakterie, které nic nedělají a pak ty, které nám občas umí zavařit. Jedno je jasné. Mezi stehny rozhodně nemáte sterilní prostředí. Naopak genitál obývají různé druhy bakterií, které jsou ale za normálních okolností ve vzájemné rovnováze.

Navíc je tu poměrně kyselé prostředí, které nedovolí choroboplodným mikroorganismům, ať už „špatným“ bakteriím nebo kvasinkám, aby se začaly množit a způsobily problém. Pro prevenci zánětů je důležité toto fyziologické prostředí udržet a také podpořit laktobacily. Případně používat při léčbě přípravky, které laktobacily neničí, ale naopak podporují jejich růst.

Pozor, atak!

Zánět může přijít zcela nečekaně, trvat den i týden, navštívit vás jednou za čas i se opakovaně vracet. Faktorů, které se podílejí na jeho vzniku je dost – od užíváním některých léků přes období hormonálních změn až po vnější příčiny. Dokonce i partnerův vrchol vás může později dost záludně potrápit.

 

 

Sperma je zásadité, takže obrannou kyselost pochvy sníží. Další zásahy do osídlení poševní sliznice představuje menstruace, pobyt ve vlhkém prostředí bazénů či saun, nevhodné je také nošení neprodyšného prádla, ale i nadměrná nebo naopak nedostatečná intimní hygiena.

Předcházejte!

Než se se zánětem potýkat, je lepší o poševní prostředí pečovat raději preventivně. Pomůže nošení prodyšného prádla, převlékání spodního dílu plavek, používání mýdla pro intimní hygienu i to, když se po milování dojdete „vyčůrat“. Výborné jsou také výplachy poševního prostředí, ideálně přípravkem obsahujícím účinnou látku benzydamin hydrochlorid, který lze pořídit ve formě granulátu na přípravu roztoku nebo jako již připravený roztok k okamžitému použití. Látka působí proti širokému spektru bakterií a plísní, navíc obnovuje narušené přirozené poševní prostředí a zajišťuje jeho optimální kyselost.

SOS pomoc

A pokud se stane, že se zánět rozjede právě u vás, tedy objevíte výtoky, svědění a pálení, popřípadě bolesti, ať už při pohlavním styku nebo při močení, zajděte si pro výplach do lékárny také. K tomu se ifnormujte o tabletkách, které obsahují lactobacily. V případě, že potíže rychle nezmizí, bude potřeba odhalení původce.

 

 

ROSALGIN EASY 140 mg vaginální roztok a ROSALGIN jsou léky k vaginálnímu užití.
Obsahují léčivou látku benzydamin hydrochlorid. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Příčinou onemocnění mohou být patogenní bakterie, například streptokoky či Escherichia coli, dále trichomonády a často kvasinky. Právě proto, že původců problému může být hodně, je dobré vyrazit co nejdříve ke gynekologovi, aby při vyšetření odebral vzorek k laboratorní kultivaci. Díky tomu lze přesně cílit léčbu.

 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku