Přejít k hlavnímu obsahu

Den matek se blíží! Tady je 6 nejlepších dárků pro vaše maminky

Den matek se blíží! Tady je 6 nejlepších dárků pro vaše maminky

Stačí koupit maličkost, která mamince připomene, že si jí vážíte a že na ni myslíte.

Relaxační balíček

Vana plná pěny, příjemná hudba, sklenička vína a voňavá svíčka – to je relax, který si zaslouží každá žena. Pro dokonalý efekt zvolte svíčku, která voní krásně, intenzivně, a přesto z ní nebolí hlava. Nám se osvědčila americká značka Woodwick a její vůně Západ slunce na pobřeží. Koupíte ji například ve Stonebridge (OC Spektrum, Čestlice-Průhonice). K tomu už jen přibalte pěnu do koupele (nám se líbí růžová od Bomb Cosmetics, která nese nápis „mum“). Koupíte ji zde.

coastal-sunset-woodwick-candle-Instagram

Voňavé potěšení

S květinou nikdy nešlápnete vedle. Ať už vaše máma miluje tulipány, růže, jednoduché kytice, nebo kreativní a bohaté variace, v květinářství Metamorphosis vám připraví buket na míru.

Jaro_duben_1_cast_12

Láska prochází žaludkem

Img44338

Čokoláda jako dárek nikdy nezklame. Mlsné maminky potěší ještě víc, když je kvalitní a navíc v hezkém balení. Takovou při příležitosti svátku Dne matek mají v čokoládovém ráji Jeff de Bruges, kde prodávají to nejlepší z kakaových bobů. Více info najdete zde.

Deset deka slz

Snimek_obrazovky_2017-04-11_v_15.09.16

Pamatujete si na odbojáře Jindřicha z kultovních Pelíšků? Jeho cesty může maminka sledovat dál. V historické trilogii Zahradnictví, která se odehrává mezi lety 1939 a 1959, čtenář stopuje jeho odbojovou činnost v ilegální skupině Obrana národa a následně průběh jeho věznění v německých věznicích, kde byl nucen prožít pět let samovazby. Zápisky popisují jeho kalvárii během pochodu smrti v roce 1945, kdy se mu podařilo zázrakem uprchnout a vrátit se s podlomeným zdravím i psychikou ke své manželce Vilmě a dceři Daniele. Rodinnou ságu tvoří tři propojené příběhy Rodinný přítel, Dezertér a Nápadník. Kniha je velmi čtivá, což dokládá i fakt, že ji napsal Petr Jarchovský, autor scénářů k filmům Šakalí léta, Pelíšky nebo Pupendo. Počítejte také s tím, že ten, kdo si ji přečte, uroní zároveň pár slz. Výtisk si můžete koupit například zde.

Zdraví na prvním místě

33586417851_510642ca47_z

Čím starší člověk je, tím více si váží svého zdraví. I vaše maminka bezpochyby patří k lidem, kteří pravidelně chodí na kontroly k lékaři a starají se o své tělo mnohem poctivěji než třeba my, o generaci mladší lidi. Ústní hygiena je rovněž jedna z věcí, na které mámy hodně dají. Jistě ji neurazí, když jí „kousek zdraví“ věnujete i vy. Ať vyzkouší zubní pastu s mikrostříbrem od LR Health and Beauty.

Skvělé čtení na celý rok

svetzeny_denmatek

Ke Dni matek jsme pro vás v redakci připravili speciální nabídku. Celoroční předplatné teď můžete mít se 40% slevou, a to za pouhých 216 Kč. Zde si ho můžete objednat a stáhnout dárkový certifikát.

Domácí je nejlepší

77_1462892531_Jahodovy_dort_low

Za dárek nemusíte utrácet žádné peníze, zvlášť mámu potěší, když si s tím spíš dáte práci, než abyste jednoduše něco koupili. Co takhle jí upéct dort? Pro tuto příležitost doporučujeme jahodový dort se šlehačkou nebo jablečný koláč. Méně zkušené hospodyňky ať upečou cupcakes s čokoládou a srdíčky.