Přejít k hlavnímu obsahu

Praktická žena myslí před dovolenou na vše

Na rozdíl od muže, který si pouze představuje orosenou sklenici piva na pláži.

V prvé řadě myslí na dobrou cestovní pojistku. Součástí každé pojistky jsou asistenční služby, které mají tu obrovskou výhodu, že budete mít kteroukoli denní i noční hodinu přítele na telefonu, tedy někoho, kdo se vyzná, mluví česky a je placen za to, aby vám pomohl. Takže se za vás může například domluvit s místním lékařem.

U cestovního pojištění je nejdůležitější limit na léčebné výlohy, který by měl být alespoň 1 mil. Kč, a pojištění odpovědnosti. Léčebné výlohy kryjí v případě úrazu nebo nemoci náklady na samotné ošetření, hospitalizaci nebo i předčasný návrat domů.

Pojištění odpovědnosti vás zase ochrání, pokud třeba někoho zraníte při jízdě na kole. Slušné pojištění s limitem 3 mil. Kč a odpovědností vás vyjde zhruba na 150 Kč za týden.

Ostatní připojištění jako například ztráta zavazadel nebo úrazové pojištění jsou otázkou vašeho vztahu k rizikům a kolik jste za jejich eliminaci ochotni zaplatit.

Též není od věci vzít si sebou i základní balíček první pomoci. Standardně by měl obsahovat alespoň léky proti průjmu, bolesti hlavy, horečce a nějakou náplast či obvaz. Nic neudělá z dovolené větší kovbojku než drobné střevní potíže, na které nemáte ihned po ruce adekvátní protiopatření.

Jedete-li autem do vzdálenější země, zkontrolujte, zda vám v dané zemi platí zelená karta. Seznam zemí, ve kterých platí, naleznete na její rubové straně. A nemáte-li havarijní pojištění zvažte, zda si jej nepořídit, přeci jen budete za volantem dlouhé hodiny.

TIP: kvalitní pojištění, podle vašich preferencí a parametrů, si můžete vybrat online

Důležitou součástí autopojištění jsou asistenční a odtahové služby. Tady se rozhodně vyplatí zkontrolovat si před cestou, jestli jej máte a co vám vlastně kryje a s jakými limity. Až se vám bude kouřit z motoru uprostřed vyprahlé krajiny, je pozdě přemýšlet na co že to vlastně máte nárok a kde je to číslo, kam se má volat.