Přejít k hlavnímu obsahu

Metronome Festival Prague: Užijte si hudební smršť v centru Prahy

V termínu 22. a 23. června 2018 se stane holešovické Výstaviště už potřetí hudebním středobodem celé Prahy, a to díky mezinárodnímu hudebnímu festivalu Metronome Festival Prague. Program celého festivalu je nabytý od začátku do konce a nechybí v něm zvučná jména v podobě domácích i zahraničních interpretů. Pražské publikum tak přivítá hvězdy jako je Tom Odell, Massive Attack, The Chemical Brothers nebo Tata Bojs.

Díky šírokému žánrovému spektru kapel a hudebních uskupení si přijdou na své všichni, od milovníků klasického roku, příznuvců taneční hudby po fanoušky alternativních žánrů. „Metronome Festival Prague, to je takový velký, pohodlný hudební obývák. My jsme sice v Praze doma, ale doufáme, že pozvání k nám na návštěvu vyslyší nejen kolegové Pražané, ale i mnoho hudebních příznivců z celé republiky i zahraničí. Garantujeme nejen skvělé hudební zážitky, ale i zábavný víkend na pohovce našeho hudebního obýváku, který jsme pro diváky připravili,“ dodává producent festivalu David Gaydečka.

Čeští interpreti na scéně

V pátek 22. června se návštěvníci můžou těšit zejména na české interprety, mezi nimiž budou např. hiphopoví Prago Union, rockoví Th!s s Vojtou Kotkem nebo Ventolin, elektronický projekt Davida Doubka. Jedním z vrcholů dne pak budou vystoupení již oznámených hvězd, kterými jsou mladý britský písničkář Tom Odell, ikona undergroundu John Cale, který nabídne průřez svou padesátiletou kariérou od The Velvet Underground až po současnost a trip-hopové legendy Massive Attack. Páteční program uzavírá také unikátní program k 30. narozeninám Tata Bojs, v rámci kterého jako hosté s plnohodnotnými sety vystoupí Umakart, Midi Lidi, Zrní a s DJ setem také bubeník Blur Dave Rowntree.

Velký comeback

Příjemným překvapením je oznámení vystoupení členů kultovního uskupení Sexy Dancers, kteří se vrací na velké podium dvacet let od vydání svého debutového alba Butcher’s On TheRoad s nezapomenutelným hitem Slim Jim. Projekt Romana Holého tvoří členové kapely J.A.R. a Illustratosphere s Danem Bártou a Darou Rolins. Návštevníci si tak budou moci naplno užít funky vystoupení této nezapomenutelné retro legendy.

Tata Bojs

Nové legendy?

Sobotní program nově rozšiřují především Superorganism, rockové kapely Husky Loops a Brunettes Shoot Blondes, tahouni polské alternativní scény Bokka nebo rakouští Cari Cari. Vrcholem druhého dne Metronome Festivalu bude vystoupení Davida Byrna, zpěváka kultovní kapely Talking Heads, k jeho aktuálnímu a úspěšnému albu American Utopia a hodinu a půl dlouhý live set The Chemical Brothers s jedinečnou audio-vizuální show. O afterparty se postará Sister Bliss s Faithless DJ setem.

Program zahrnuje také čerstvé objevy ze světa, které nachází pro návštěvníky festivalu jeho programová ředitelka Barbora Šubrtová zejména na zahraničních showcaseových přehlídkách. Na výběru domácích nadějí spolupracovala dramaturgie mimo jiné s Rádiem Wave, které zaštítilo jednu ze scén, na nichž se budou čeští interpreti prezentovat.

Brány festivalu se otevřou návštevníkům v pátek 22.6. v 15:30. Vstupenky můžete koupit v předprodeji prostřednictvím www.metronomefestival.cz a v síti Ticketpro.