Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Stát tisíců jezer nebo Země tulipánů. Víte, o jaké státy se jedná? Otestujte si svoje znalosti

Jak jsou na tom vaše znalosti ze školy? Vzpomínáte si na ty základní věci, někdo kraloval v češtině, jiný v matematice a dalších předmětech. Jaké jsou vaše znalosti ze zeměpisu? Víte, které zemi přezdívá země vycházejícího slunce?

Když se v rozvrhu objevil zeměpis, znamenalo to, že se naučíte orientovat v geografickém prostředí, naučíte se toho hodně o České republice, ale také o státech Evropy. Hlavní města umíte jako když bičem mrská a slepá mapa pro vás není neznámá. Jak jsou na tom vaše znalosti dnes, když už nějakou chvíli do školy nechodíte? To otestuje náš jednoduchý kvíz!

 

Kvíz ze zeměpisu: Hlavní města států, která by měl znát žák základní školy. Obstojíte?

Necháte se nachytat v zeměpisném kvízu? Hlavní města jste ve škole uměli jako když bičem mrská, ale co teď, když už do školy nějaký ten pátek nechodíte? Znáte hlavní město Lotyšska? Nebo Nizozemska? Otestujte si své znalosti v našem kvízu!
svetzeny.cz

Evropská nej

Evropa nabízí spoustu zajímavostí a míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Máte-li rádi hory, pak víte, že nejvyšší hora Evropy je Mont Blanc, která se pyšní výškou 4807 m. n. m. Nejhlubší jezero hledejte v Norsku a to pod jménem Hornindalsvatnet a je hluboké 514 metrů. Největší jezero zase hledejte v Rusku. Jde o Ladožské jezero a rozkládá se na 17 703 kilometrech čtverečních. Největším evropským ostrovem je Velká Británie se svou rozlohou 216 777 kilometrů. Největší město Evropy, podle počtu obyvatel, je za rok 2022 Istanbul v Turecku, kde žije přes 15 milionů lidí.

Zdroj článku