Přejít k hlavnímu obsahu

Záchranný člun: Strhující kniha se chystá na plátna

Populární herečka Anne Hathawayová bude produkovat film, v němž si zahraje hlavní roli. Jde o strhující příběh podle bestselleru Lifeboat. Chcete si v předstihu přečíst předlohu?

Román je debutem mladé americké autorky Charlotte Roganové – inspirací prý jí bylo i vyprávění námořnické rodiny, u níž v dětství trávila prázdniny. V knize, jež u nás vychází pod názvem Záchranný člun (nakladatelství www.fortunalibri.cz), se rozhodla prozkoumat téma přežití a instinktů, které v člověku spouštějí hraniční situace.

Hlavní hrdinka Grace se po sňatku s bohatým obchodníkem plaví na zaoceánském parníku, který se z ne zcela vysvětlitelných důvodů začne potápět… Mladá žena se na poslední chvíli dostane na záchranný člun. Ten je však zcela přeplněný a zvládnout nerovný boj s oceánem se zdá být nemožné. Tíživá otázka, zda budou zachráněni, drsné podmínky, nedostatek potravy i vody, šílenství, slunce, nekonečné moře… to vše nutí lidi na člunu ukázat svůj charakter a odhalit se až na samou dřeň. Grace přežije díky silné vůli – a také díky činu, který se na člunu zdá přirozený, ale v bezpečném životě na souši ji postaví před soudní tribunál. Koho soud uzná vinným a koho nevinným? Je ale vůbec možné soudit někoho, kdo prožil peklo?

image003Foto: Fortuna Libri (2)