Přejít k hlavnímu obsahu

Vánoční trh v Cáchách: Ráj chutí a vůní

Vánoční trh ve starobylých Cáchách je jedním z největších a nejkrásnějších trhů v Německu. Vychutnat si jeho jedinečnou atmosféru určitě stojí za to.

Stejně jako každý rok, tak i letos se okolí cášské radnice promění v ráj světel, barev, vánočních zvuků a neodolatelných vůní, které v krásném prostředí historického centra vytvoří nezapomenutelnou atmosféru. Vánoční scenerii dominuje slavnostně nasvícená katedrála – cášský dóm, který byl první německou památkou zapsanou do seznamu světového dědictví UNESCO. V roce 1349 zde byl korunován na římského krále Karel IV.

male_fotoTradiční zábavou pro děti je tu kolotoč, dospělí se mezitím zahřejí vynikajícím svařeným vínem. Na trhu budete mít stále co ochutnávat – nabízejí se tu bramboráky, vánoční cukroví a spousta dalších dobrot. Cášské firmy jsou výrobou cukrovinek proslavené po celém světě. Dominovými kostkami, marcipánovými zákusky, sušenkami Spekulatius a samozřejmě proslulými perníčky „Printen“, které se staly typickým (nejen vánočním) suvenýrem z Cách. Jsou posypané ořechy, mandlemi, polévají se tmavou i bílou čokoládou. Žádný návštěvník Cách by si neměl nechat ujít ochutnání této lahůdky. Více informací na: www.aachen.de

Náš tip: K přepravě lze s výhodou využít Germanwings – přední německou nízkonákladovou leteckou společnost pro Evropu (www.germanwings.de).

Foto: aachen.de (1)