Přejít k hlavnímu obsahu

Tričko s gorilou: Dárek, který pomůže zoo po povodních

Trička s obrázkem gorilího samce Richarda, tygra malajského či gaviála indického nosí už stovky lidí – z ceny každého kousku putuje 100 Kč na povodňové konto Zoo Praha.

Galerie: Tričko s gorilou: Dárek, který pomůže zoo po povodních

„Situace po povodních v pražské zoo nám není lhostejná, stejně jako rozsah napáchaných škod, a nebylo možné si nevšimnout výzvy na pomoc poničené zoo. Rozhodli jsme se proto zapojit a pomoci získat prostředky pro obnovu zahrady,“ říká Petr Fišer, zástupce společnosti Bushman, která tuto limitovanou charitativní sérii uvedla na trh.

Trička jsou vyrobena ze 100% bavlny, materiálu lehkého, jemného a příjemného na nošení, a mají barvy typické pro Bushman – odstíny olivové a khaki a nyní nově jsou i hnědá, krémová a oranžová. Unikátní jsou však potisky triček s motivy zmíněných zvířat, symbolů pražské zoo, doplněné texty souvisejícími s povodněmi. „Plavu rád, ale ve svém,“ říká na krémovém triku gaviál. „Zaplavu si, ale jen když chci,“ tvrdí tygr na hnědém triku. „Nesnáším stěhování,“ prohlašuje gorilák Richard na oranžovém triku.

Každý, kdo tričko nosí, dává jasně najevo, že stokorunou přispěl na obnovu zoologické zahrady, kterou povodně závažně poničily již podruhé. Limitovanou edici koupíte v kamenných značkových obchodech Bushman v Praze nebo na www.bushmanshop.cz.

Foto: Depositphotos (1), Bushman (3)