Přejít k hlavnímu obsahu

Tip na výlet: Strašidelný zámek

Strašidla a strašidýlka v chvalském zámku na okraji Prahy pobaví děti i dospělé, stejně jako bohatý doprovodný program.

Chvalský zámek se změnil v zámek strašidelný – jednak se tady na zimu (od 18. 1. do 6. 4.) usídlilo Kočovné muzeum strašidel, jednak jsou zde k vidění také hodní skřítci a víly Vítězslavy Klimtové. Výstava Ať žijí strašidla určitě zaujme malé i velké.

První patro zámku zabydlela strašidla v životní i nadživotní velikosti, která vystupují z kufrů – víly, vodníci, čerti, čaroděj a lecjaká další pohádková havěť. Sídlí tu dokonce i vlkodlak a kostlivec! Jestli vás nevyděsí on, projděte si strašidelnou stezku odvahy, kde vás čekají nejen hromy a blesky. Výstava je doplněna o vtipné básničky, zvukové a světelné efekty a interaktivní hry – bude se líbit všem dětem a dospělým.

Sklepení zámku lépe vyhovuje milým a dobráckým skřítkům a vílám Vítězslavy Klimtové, kteří se ukryli ve voňavých jehličnatých stromech. Uvidíte i nebe a peklo skřítků a víl. Děti si zde mohou hrát, kreslit a vymalovat strašidelné omalovánky. Výstavě je věnován celý zámek, který navíc zdobí nejzdařilejší díla dětských účastníků výtvarné soutěže O nejlepší zámecké strašidlo.

Zajímavé programy:

strasidla_mala_fotka* 15. 2. (10–17 hod.): Pohádková sobota s Popelkou, skřítky a strašidly
* 16. 2. a 16. 3. (vždy 10–17 hod.): Pohádková neděle s rytířem Janem ze Chval, strašidly a skřítky

15. 3. (10–17 hod.): Pohádková sobota se Šípkovou Růženkou, skřítky a strašidly

Více informací na www.chvalskyzamek.cz

Extra tip: 15. 2. se koná Strašidelná noc na zámku. Čeká vás noční prohlídka s oživlými strašidly a přízraky, které fosforeskují a vynořují se ze tmy. Rezervace není nutná, můžete přijít kdykoli od 19 do 21.30 hodin. (www.chvalskyzamek.cz)

Foto: chvalskyzamek.cz (2)