Přejít k hlavnímu obsahu

Tip na interaktivní výstavu: Příběh kontaktní čočky

Kontaktní čočky používá stále víc lidí. Málokdo však ví, že tento převratný objev loni oslavil padesátiny a jeho autor, významný český vynálezce Otto Wichterle, by se letos dožil sta let.

Právě při příležitosti 100. výročí narození prof. Otty Wichterleho připravila Česká centra ve spolupráci s Ústavem makromolekulární chemie AV ČR mezinárodní přehlídku zaměřenou na popularizaci české vědy v zahraničí. Výstavní projekt Příběh kontaktní čočky přibližuje osobnost slavného vědce a hravou formou postihuje genezi světového objevu. S tou se děti i dospělí seznámí opravdu zábavně – atraktivní formou komiksu. Neméně lákavá je dobová replika čočkostroje, který profesor Wichterle sestavil z dětské stavebnice Merkur. Není divu, že v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR získal tento projekt ocenění v kategorii „interaktivní výstava“.

mala-fotoSvou pouť po českých i zahraničních městech zahájil Příběh kontaktní čočky už počátkem letošního roku. V současné době je prezentován v prostorách Senátu Parlamentu České republiky, což je jistě důstojná zastávka na jeho následující cestě do dalších evropských měst. Více na www.czechcentres.cz

Foto: Zuzana Bahulová (1), Masarykův ústav a Archiv ČR (1)