Přejít k hlavnímu obsahu

S medem za medvědem

Dobrodružnou stezku S medem za medvědem připravilo pro děti město Benešov. Jde o zábavný a poučný rodinný výlet, na kterém si užijete památky i přírodu.

Začíná se v turistickém informačním centru na Masarykově náměstí v Benešově. Tam si vyzvednete herní plán s mapou, která vás stezkou provede a do níž děti zapisují splněné úkoly (zvládnou je děti od zhruba šesti let, ale samozřejmě mohou pomáhat rodiče). Herní plán vás dovede až na samotný zámek Konopiště. Cestou navštívíte minoritský klášter, benešovské muzeum, kostel svaté Anny, oboru s daňky a muflony, Růžovou zahradu s pávy a také medvědí výběh, kde čeká medvěd Jiří. Na konci stezky na děti s vyplněnou mapou čeká na hrázi u Konopišťského rybníka tajemná truhla, v níž se skrývá medový poklad. Trasa je dlouhá celkem 9 km – pokud byste to nezvládli po svých, lze využít oblíbený turistický městský ekovláček, který jezdí okružní trasu z Benešova na Konopiště. Výlet se dá absolvovat s kočárkem, na kole i s pejskem. Stezka je otevřena po celý rok. Více informací na www.benesov-city.cz.

Naše tipy:

* V Benešově na zastavení č. 5 (Muzeum umění a designu) doporučujeme návštěvu samotného muzea, kde probíhají zajímavé výstavy, připraveny jsou zde i doplňující úkoly pro děti – vstup je pro všechny ZDARMA.

* Pokud se na stezku vydáte do 7. 9. 2013, tak si určitě nenechte ujít velmi zajímavou výstavu panenek Barbie v Muzeu Podblanicka (také budova Muzea umění a designu – zastavení č. 5), která je připravena ve spolupráci s Klubem panenky ČR.

Foto: www.benesov-city.cz (1)