Růžový pochod mění svou trasu!

Patnáctý AVON Pochod startuje 6. června tradičně ve 12.00 ze Staroměstského náměstí, projde Pařížskou ulicí, následně se stočí na nábřeží, projde Karlínem kolem budovy Amazon (sídla společnosti AVON) a dojde do areálu golfového odpaliště na Rohanském ostrově. Trasa má necelých 5 km, takže ji zvládnou i ti nejmenší; ti úplně malí ji případně mohou absolvovat v pohodlí svých kočárků a vítáni jsou samozřejmě i miláčci čtyřnozí. 


Co se programu týče, je jako vždy kvalitní. Zahrají Chinaski, Janek Ledecký, Děda Mládek Illegal Band a na závěr v doprovodu Severočeské filharmonie vystoupí Monika Absolonová, Tonya Graves a David Deyl. 
Jako každý rok je vstupenkou na pochod růžové tričko proti rakovině prsu, které bude k dostání na startu i v cíli, ale zakoupit si ho můžeme již s předstihem – buď v AVON Růžovém obchodě, nebo u AVON Ladies, či v síti prodejen partnerů: Sportisimo, C&A, SCANquilt a Home&Cook. Trička se prodávají bez nároku na provizi a veškerý finanční výtěžek z jejich prodeje jde na konto iniciativy AVON proti rakovině prsu, které se do dnešního dne díky široké podpoře veřejnosti podařilo vybrat již téměř 100 milionů korun! Veškeré vybrané prostředky jdou na prevenci a pomoc nemocným ženám, kontrolu kvality screeningu a vyhodnocování jeho dat.


970x300_kid

Letošní jubilejní, patnácté tričko je ozdobeno velkým srdcem a také pánská varianta dostala slavnostnější šmrnc díky nakreslené kravatě. Novinkou letoška je dětské růžové tričko, i když vstup pro děti do dvanácti let zůstává tradičně zdarma. V souvislosti s tričkem je na tento rok připravena ještě jedna novinka, a tou je Růžová módní výzva. Fotky těch nejlepších módních outfitů s tričkem budou na www.zdravaprsa.czsoutěžit o krásný růžový notebook HP Stream a spoustu dalších hodnotných cen.
 Na startu pochodu na Staroměstském náměstí budeme moci potkat i tzv. balonkové víly, pacientky s osobní zkušeností s rakovinou prsu, které budou za dobrovolný příspěvek rozdávat růžové balonky. 


Poslední avizovanou novinkou je vzácný zahraniční host, který je ovšem opředen mnoha zkazkami a pověstmi. Je jím lenochod tříprstý, asi nejznámější zástupce čeledi lenochodovitých, jež proslula především svou ‚leností‘. [zdroj Wikipedia]. Zprávám o jeho účasti sice na věrohodnosti trochu ubírá fakt, že ho nikdy nikdo chodit neviděl, což může být při pochodu menší problém, nicméně lenochod prý účast přislíbil a velmi se těší. Věří, že může být velkou motivací pro ty, kdo zatím proti rakovině nepochodovali. V nejbližších dnech se mají dohodnout podmínky jeho červnové návštěvy, každopádně celou situaci stále ztěžuje fakt, že lenochod je doma v Jižní Americe a jak o sobě sám říká, je líný kamkoli cestovat. O vývoji situace vás budeme i nadále informovat na www.zdravaprsa.cz.

@svetzeny