Přejít k hlavnímu obsahu

Nejsou sirky jako sirky: Vyberte si ty pravé!

Nejsou sirky jako sirky: Vyberte si ty pravé!

Zatímco naši prapředci pracně třeli speciální dřívka, dokud nedosáhli teploty, při níž se vznítil troud, nebo křesali křemenem, my máme rozdělávání ohně velmi usnadněno.

Zápalek je ovšem více typů, přičemž každý je vhodný k něčemu jinému. Například tradiční česká značka SOLO (naše „rodinné stříbro“) nabízí nejen klasické (čtyřcentimetrové) sirky, ale také speciální delší zápalky:

* Extradlouhé zápalky (10 cm) oceníte při rozdělávání ohně v kamnech, karmách, krbech či při zapalování sporáků. Výbornými pomocníky jsou i při pobytu v přírodě. Jsou šikovné také k zapalování svíček – v Anglii se jim dokonce říká svíčkové zápalky.

* Krbové zápalky (18 cm) jsou impregnované, hodí se pro kamna, krby, grily a využijí je i milovníci táborových ohňů. Díky jejich délce plamínek dosáhne až k připraveným polínkům, aniž by nás ohrozil.

male_foto_sirkyOstatně všechny zápalky SOLO patří do kategorie bezpečnostních – to znamená, že hlavičku lze zapálit pouze škrtnutím o škrtátko. Více informací najdete na www.solo.cz.

Foto: SOLO (2)