Přejít k hlavnímu obsahu

Letní piknik

Kdy jindy si ho dopřát než uprostřed prázdnin. Hostina pod širým nebem je krásný zážitek – je však třeba se na ni správně vybavit.

* Vybavení se samozřejmě liší podle toho, zda si chcete jídlo parádně užít, nebo je piknik pouze zpestřením všedního pracovního dne 
a nepotrvá déle než hodinu.

* Důležitá je deka s voděodolnou spodní vrstvou, ubrus, prostírky na jídlo a nádobí, případně papírové tácky. Potřebovat budete i mísu s poklopem, která chrání jídlo před dotěrným hmyzem.

* Neváhejte investovat do piknikového koše pro dvě až šest osob. Potraviny uchová v dobré kvalitě a umožní snadnou přepravu.

* Jeho součástí je kompletní servis včetně talířů, šálků s podšálky a s dezertními lžičkami – přesně jako v dobrém hotelu.

Nabídka košů je velká. Pokud ho nechcete kupovat, můžete si ho vypůjčit (například na www.freestylepark.cz či www.pp-catering.cz). Některé půjčovny nabízejí i sety na fondue.

* Šikovná je speciální kabela s nádobím pro čtyři osoby. Variantou jsou piknikové batohy, které se dobře přenášejí na vzdálenější místa.

* Chcete si užít  piknik „ve dvou“? Mnohé zážitkové agentury mají v nabídce prázdninové pikniky plné romantiky. Na místo určení vám dopraví vše, co si budete přát. Dokonce i obligátní deku nahradí stolem prostřeným jako ve čtyřhvězdičkovém hotelu. Hotové piknikové koše nabízejí různé zámky (například Loučeň, Jemniště, Červená Lhota, Ctěnice nebo Liblice). Připraví vám je také v některých restauracích (například www.grundresort.cz či www.zlutelazne.cz).

* Pokud nechcete utrácet, pořiďte si menší termobrašnu s gelovým chladičem.

Foto: Depositphotos (1)