Přejít k hlavnímu obsahu

Lego ve filmu a v knížce: Příběh průměrňáka, který zachrání svět

Figurky z nejpopulárnější stavebnice se vůbec poprvé představí jako hlavní hrdinové filmu, k němuž vychází také atraktivní knížka s dárkem a možností dalších aktivit.

Lego příběh je historicky první celovečerní akční film inspirovaný stavebnicí Lego (je natočen pomocí počítačové animace ve formátu 3D). Sleduje osudy Emmeta, obyčejné, pravidel dbalé a dokonale průměrné figurky lega. Háček nastane, když je Emmet omylem považován za nejvýjimečnější osobu, která jako jediná může zachránit svět. A co světu hrozí? Že ho ovládne tyran – zlý lord Byznys. Proroctví praví, že zloducha, jemuž k ovládnutí světa chybí už jen krůček, může zastavit jedině Vyvolený! A tak je Emmet odveden do společenstva cizinců, kteří se vydali na velkolepou výpravu proti tyranovi. Emmet však na takovou cestu vůbec není připraven, rád by dělal úplně normální věci. Jenže běhu událostí už nejde zabránit…

Obalka_male_fotoK filmu, který měl českou premiéru 6. února, vychází stejnojmenná unikátní knížka (na českém trhu první oficiálně schválená společností Lego). Kromě dramatického příběhu nabízí i spoustu zábavných aktivit: hledání v obrázcích, otázky a odpovědi, bludiště, čtyřsměrku nebo kvízy. Setkáte se v ní s mnoha postavami z filmu: Emmetem, Vitruviusem, Batmanovou přítelkyní Hustěnkou, princeznou UniKitty či Kovovousem. A navíc k ní zdarma dostanete minifigurku člena robokomanda. Koupíte na www.albatrosmedia.cz.

Foto: Archiv firem (2)